Frank Dileo - prezident ValCom

Spoločnosť ValCom Inc. oznámila pred včerom, že vymenovala za svojho nového prezidenta a výkonného riaditeľa Franka Dilea, ktorý bol niekoľko rokov počas najúspešnejšieho obdobia Michael Jacksona v druhej polovici 80 rokov, jeho manažérom.

Nahradil tak doterajšieho Vinca Vellardita, ktorý sa k novému prezidentovi vyjadril:

"Som veľmi rád, že možeme mať na čele tak skúseného a odborne zdatného veterána ako je pán Dileo. Tešíme sa na spoluprácu a uskutočnenia jeho plánov a zodpovednosti k práci. Pán Dileo bude pre našu spoločnosť prínosom, a určite zvýši aj hodnotu našej spoločnosti."

Pár viet o Frankovi Dileovi:

V hudobnom priemysle začal svoju kariéru ako obchodník a výkonný promotér pre CBS Records v roku 1968. Jeho úspech pokračoval v 70 rokov, keď pracoval na propagácii hudobníkov v RCA Records, a potom aj pre vydavateľstvo country hudby Monument Records v Nashville.

V 1979 sa pridal k EPIC Records sídliacej v New Yorku ako vice-prezident pre národnú promotion, kde to potom všetko začalo. Pod jeho vedením sa spoločnosť so 65 zamestnancami a s hodnotou 65 mil. dolárov, stala jednou z najznámejších hudobných vydavateľov s hodnotou viac ako 250 mil. dolárov.

Medzi úspešných umelcov, ktorých sa mu podarilo dostať do radov EPIC sú takí ako: Cyndi Lauper, Culture Club, Quiet Riot, Ozzy Osborne, REO Speedwagon, Survivor, Gloria Estefan, Stevie Ray Vaughn, Molly Hatchet, Heart, Luther Vandross, a "the King of Pop" - Michael Jackson.

Práve počas jeho pôsobenia v EPIC sa mu podarilo dozerať nad nahrávaním najpredávanejšieho albumu v histórii hudby. Za to bol zvolený za riaditeľa roka, a získal viac ako 80 zlatých a platinových platní, a dostal EPIC Records zo 14 miesta na 2 miesto v zozname najúspešnejších vydavateľstviev v USA.

Po tomto úžasnom úspechu, sa Frank Dileo stal managerom Michaela Jacksona, a bol zodpovedný priamo za manažovanie všetkých profesionálnych aspektov Michaela Jacksona ako umelca, vrátane jeho vystúpení, filmov, reklám a videoklipov. Bol aj výkonným producentom filmu - MOONWALKER, kde si hlavný úlohu zahral Michael Jackson.

Podieľal sa aj na scénaroch a produkovaní reklám pre PEPSI, a 8 videoklipov, vrátane klipu - Leave Me Alone, ktorý bol ocenený cenou GRAMMY.

Počas vydania albumu BAD, sa Michael Jackson rozhodol pre svetové turné, a Frank Dileo dohliadal na všetky potrebné aktivity, čím vytvoril najrozsiahlejšie svetové turné všetkých čias. Tiež režíroval/usmerňoval aj všetky aktivity počas turné rodiny Jacksonovcov - VICTORY, čím dosiahol fantastické výsledky koncertovaním po štadiónoch.

Dileo manažoval aj niekoľko umelcov ako - Taylor Dayne, Jodeci, Laura Branigan, Richie Sambora (gitarista Bon Jovi), a tiež pracoval na niekoľkých veľkolepých projektoch PRINCA.

Odvtedy sa Dileo stal konzultantom pre hudobný priemysel, dokonca sa objavil aj v niekoľkých filmoch (GoodFellas, Wayne's World I & Wayne's World II a Moonwalker), a mal mnoho prezentácií v televízii a programoch.

V súčasnoti Dileo vedie svoju spoločnosť Dileo Entertainment Group v Nashville (Tennessee), ktorá poskytuje manažment pre hudobníkov.

Pár viet o ValCom:

ValCom v súčasnoti spravuje viac ako 200.000 štvorcových metrov produkčných štúdií v Kalifornských štúdiách BURBANK, a v Las Vegas.

Vo svojej videotéke ma viac ako 143 filmov, 10 televíznych show, ako aj animované štúdiá v Irsku.

ValCom je aj minoritným spolu-vlastníkom televíznej stanice v Palm Springs, v LA.

ValCom cez svoje operačné divízie a dcérske spoločnosti, vytváta a poskytuje služby a možnosti pre film, televáziu a reklamu, s poskytnutím svojich štúdií aj pre živé divadelné produkcie a vysielania.

Medzi zákazníkov ValCom sú také spoločnosti ako - MGM, Paramount Pictures, ABC, CBS, Sony, NBC, BET, MTV.