Na celom svete oslavovali nedožité narodeniny Kráľa popu

Videá z Brooklynu - LINK

Obrázek

BRATISLAVA 30. augusta (WEBNOVINY) - Fanúšikovia a fanúšičky na celom svete si v sobotu pripomenuli nedožité 51. narodeniny Michaela Jacksona. Párty v New Yorku zorganizoval režisér, scenárista a producent Spike Lee. Na podujatí v brooklynskom Prospect Parku prítomným hral DJ Spinna. Organizátori sa spočiatku obávali, že dážď ľudí odradí, no po tom, ako sa obloha vyjasnila, odhadovala polícia, že sa na akcii zúčastnilo sedem až desaťtisíc ľudí. Na veľkoplošných obrazovkách premietali videoklipy Jacksonových najväčších hitov, niektorí fanúšikovia a fanúšičky si na svoj idol spomínali pri tanci, iní svoje spomienky písali na špeciálnu pamätnú stenu.

Asi 700 fanúšikov sa stretlo v uliciach Jacksonovho rodného mesta Gary, v štáte Indiana. Život hudobnej ikony oslavovali počas celého dňa. "Táto ulica bude raz ako Graceland," skonštatoval umelec Steven "Bumpcasso" Hill s odkazom na svetoznáme sídlo Kráľa rock'n'rollu Elvisa Presleyho v Memphise. Popoludní sa na pódiu predstavili miestni interpreti a súmrak priniesol sviečkovú slávnosť.

O prekonanie svetového rekordu v hromadnom tanci Jacksonovej legendárnej choreografie k piesni Thriller sa v Mexico City pokúsilo takmer 13-tisíc ľudí. Okolo poludnia sa v srdci mexického hlavného mesta stretlo 12 937 tanečníkov prezlečených za monštrá. Ďalší pokus o rekord sa konal v španielskej Barcelone, kde v kostýmoch zombie tancovalo 697 fanúšikov a fanúšičiek. Aktuálnymi držiteľmi rekordu pritom boli Američania, ktorých v apríli tohto roku na Thriller tancovalo 242. Podujatie v Mexiku, podľa odhadov miestnej polície, pritiahlo do ulíc 40 až 50-tisíc zvedavcov. Nápad pokúsiť sa o prekonanie rekordu prišiel od skupiny kamarátov, ktorí akciu zorganizovali prostredníctvom internetovej sociálnej siete Facebook.

Obrázek

Český rekord v hromadnom tanci v sobotu pokorili fanúšikovia v uliciach Prahy, informoval spravodajský portál iDNES.cz. Organizátori podujatia s názvom King of Pop Forever, na ktorom choreografiu k Jacksonovej piesni Beat It spolu tancovalo vyše 700 ľudí, sa inšpirovali celosvetovým projektom Tribute Dance Beat It.

Bollywoodske hviezdy ako Shahrukh Khan, Hrithik Roshan, Katrina Kaif a Priyanka Chopra spolu s indickým hráčom kriketu Yuvrajom Singhom ako poctu hudobnej legende nakrútili video s názvom Make It Large - A Tribute to Michael Jackson. "Stratili sme časť našej histórie; niektorí z nás stratili časť nášho dospievania," hovorí v úvode videa Khan.

Deň pred oslavami losangeleský koroner oficiálne potvrdil, že smrť Michaela Jacksona vyšetrujú ako zabitie. Zosnulý Kráľ popu mal podľa neho v čase smrti v tele smrteľný koktail šiestich rôznych liekov. Úrad koronera v piatok vydal krátke vyhlásenie, ktorým ukončil týždne špekulácií o príčine Jacksonovej náhlej smrti. Prvotnou príčinou úmrtia 50-ročného hudobníka bola "akútna intoxikácia" silným anestetikom, no svoje urobili aj ďalšie silné lieky, ktoré mal v tele. Vyhlásenie koronera podporilo špekulácie médií, že zo zabitia už čoskoro obvinia Jacksonovho osobného lekára Conrada Murraya, ktorý ho ako posledný videl živého.

Jeden z najpopulárnejších umelcov na svete, legendárny Michael Jackson, zomrel 25. júna v Los Angeles vo veku 50 rokov po zlyhaní srdca. Ako minulý týždeň informovala jeho rodina, pochovajú ho 3. septembra na cintoríne v kalifornskom Glendale. Pôvodne ho chceli uložiť na posledný odpočinok v deň jeho nedožitých 51. narodenín. Miesto pohrebu však bola sobota na celom svete venovaná spomienke na Kráľa popu.