Boli v dome aj drogy?

V dome, kde žil Michael, objavili krátko po jeho smrti marihuanu, generickú formu vália a ďalšie sedatíva. Vyšetrovatelia a vyšetrovateľky, ktorí 26. júna prehľadávali jeho prenajatú losangeleskú rezidenciu, zadržali aj látku, ktorú Michaelova rodina označila za heroín. Testy však túto možnosť vylúčili, uviedol pre agentúru AP zdroj, ktorý poznal ich výsledky, s podmienkou zachovania anonymity.

Detektívi tiež naznačili, že na Michaelovom tele sú stopy po vpichovaní injekcií. Uvádza sa to v policajných dokumentoch, ktoré vznikli niekoľko dní po Michaelovom úmrtí.

Súd na žiadosť médií zverejnil dve správy, ďalšie dve sú stále tajné. Príkaz k domovej prehliadke deň po smrti je označený kódom PC 187 a nachádza sa v zložke s nápisom "pravdepodobný zločin".

Výsledky pitvy koroner ešte stále nezverejnil. Zdroj s prostredia polície, ktorý kvôli pokračujúcemu vyšetrovaniu o prípade informoval s podmienkou zachovania anonymity, uviedol, že smrť sa vyšetruje ako vražda.

Michaelov dlhoročný dermatológ Arnold Klein okrem toho vo štvrtok vyhlásil, že bude oficiálne žiadať, aby sa mohol zúčastniť na výchove troch detí Princea Michaela I., Paris a Princea Michaela II. Jeho právnik Mark Vincent dodal, že jeho klient je spokojný s tým, že súd vymenoval právneho zástupcu, ktorý dohliadne na jeho záujmy. Trvalé opatrovníctvo získala ich stará matka Katherine Jackson.

Kaplan, ktorý svojou žiadosťou prekvapil súd, sa obával o to, či deti dostanú normálnu výchovu bez vplyvu šoubiznisu. Michael mu údajne opakovane povedal, že svojim deťom chce dopriať formálnu výchovu a nechce, aby boli vystavené cestovaniu a vystupovaniu.