Včera bolo pojednávanie v otázke oficiálneho predaja

V stručnosti:

- sudca navrhol skrátené konanie pojednávania, aby sa všetky strany mohli rýchlejšie dohodnúť.

- sudca rozhodol, že rozhodovanie o zmluve s AEG Live bude pokračovať až v piatok! Ale hlavná zmluva na predaj oficiálnych vecí s Bravado sa môže uskutočniť.

--------

Sudca v Los Angeles povolil predaj vecí pripomínajúcich Michaela Jacksona.

Mitchell Beckloff dal zelenú dohode, ktorá môže do obchodov priniesť oblečenie, zberateľské karty a ďalšie predmety. Právni zástupcovia, vrátane právnika novovymenovanej špeciálnej poručníčky zastupujúcej finančné záujmy Michaelových troch detí Margaret Lodise, sa však stále nevedia dohodnúť na výstave vecí z Michaelovej pozostalosti. Tú chce pripraviť spoločnosť AEG Live, ktorá mala organizovať comebackové koncerty v Londýne, v spolupráci s firmou Bravado International Group. V piatok Beckloff rozhodne o tom, či sa výstava uskutoční. Očakáva sa, že zmluva pridá k majetku, ktorý po Michaelovi zostal, päť až šesť miliónov dolárov (v prepočte asi 3,6 až 4,2 milióna eur), "možno viac", uviedla právna zástupkyňa AEG Live Kathie Jorrie. Ako dodala, výstava by sa mala konať v troch mestách, ktoré odmietla menovať. Podujatia by sa mali začať v rovnakom období, ako sa dostane do kín film This Is It, teda 30. októbra tohto roku. Snímka sleduje posledné skúšky Michaela pred plánovanými koncertmi v Londýne.

"Nemôžeme odkladať pojednávanie na ďalší týždeň," povedala Jorrie.

"Potrebujeme začať zostavovať výstavu už v pondelok," dodala. Právny zástupca Mivhaelovej matky Katherine však nabádal k väčšej trpezlivosti. AEG sa zasadzuje za rýchle rozhodnutie, aby sa mohlo chytiť dopytu, ktorý vznikol po Michaelovej smrti 25. júna.

"Už sú nejaké možnosti, o ktoré sme prišli, alebo prichádzame pre zdržanie," povedal právny zástupca správcov spevákovho majetku Howard Weitzman. Na pondelňajšom pojednávaní sa po prvý raz objavila aj Margaret Lodise, ktorú sudca minulý týždeň vymenoval za poručníčku finančných záujmov Michaelových troch detí.