Správcovia požiadali súd o povolenie zmlúv!

(Dodatok k už známym informáciam, ktoré som priniesol)

John Branca a John McClain požaidali súd už 6.7., aby schválil spravovacie právomoci, ktoré im umožnia rozhodovať v nových zmluvách, ktoré sa týkajú predaja vecí s menom - Michael Jackson.

Základná zmluva je s AEG Live a aktuálne aj s Bravado International Group, divíziou spol. Universal Music Group, ktorú vlastní korporácia Vivendi SA. (Sony Pictures/Columbia pripravý dokumentárny film za 60 mil. dolárov použitím všetkých dostupných materiálov zo skúšok na koncerty v Londýne, kde 90% zisk podľa zmluvy dostane Michaelov fond=Katherine a deti)

Právnici Brancu a McClaina v 500 stranovom dokumente uviedli podrobné zmluvy, ktoré mal schváliť súd (pred vynesením rozhodnutia o konečnom spravovaní Michaelovho majteku v pondelok 3.8.), kde sa uvádza napr. predaj reliéfne fľaše vína s témou loga MJ alebo vyobrazením Michaela, virtuálne tetovačky, kolekcie oblečení so značkou Jackson, špeciálne knihy, pamätné karty, litografia, odznaky, Live nahrávky predávané cez USB kľúče, on-line hry, tapety pre PC, zvonenia do mobilov, školské potreby, kalendáre a mnoho ďalšieho. Celkovo pôjde asi o 300 produktov predávaných so značkou Jackson, z ktorých väčšinu navrhol Michael!!!

Uvažuje sa aj o výstavách vecí patriacich Michaelovi, ktoré môžu byť vystavené po celom svete (niečo podobné, ako bola výstava vecí pred zrušenou aukciou!)

Apple Inc., ktorá prevádzkuje iTunes, už predáva skladbu Smile, ktorú spieval Jermaine na rozlúčke s Michaelom!