Aukcia pamätných predmetov rodiny Jacksonovcov

Spoločnosť Universal Express Inc. oznámila, že sa v Las Vegas uskutoční aukcia pamätných a osobných predmetov rodiny Jacksonovcov s názvom - Jackson Family Memorabilia Auction.

Viac ako 12 rokov v médiách kolovali príbehy o výnimočnej zbierke osobných predmetov patriace Michaelovi, Janet, Jermainovi, Titovi a La Toy, ale aj iným členom rodiny.

V 2006 sa viedol súdny spor o vlastníctvo týchto predmetov, ktoré mal získať ich bývalý majiteľ ako záruku, za vraj nesplatené dlhy. Nový majiteľ ich potom predal spoločnosti Universal Express, ktorá ich dopravila na aukciu svojou dcérskou firmou Luggage Express.

Universal Express dáva na vedomie, že táto aukcia by mala byť veľkolepá.

Dátumy a miesta aukcie budú oznámené do [color=blue]15.4.2007[/color] vo vybraných aukčných domoch.

Kolekcia Jacksonovcov obsahuje tisíce predmetov od čias ich prvých vystúpení, až po koniec 90 rokov. Ide nielen o pódiové a osobné kostýmy, ale aj nástroje, ceny, zlaté a platinové platne, (dnes už neplatné) zmluvy o koncertovaní, nezverejnené rukopisy skladieb, ale aj predmety, ktoré darovali Michaelovi a jeho súrodencom iní legendárny umelci a športové superhviezdy... a mnoho ďalšieho.

Richard Altomare, predseda a prezident spoločnosti UE, naznačil, že viedol rokovania s mnohými aukčnými domami v New Yourku, Londýne a Las Vegas, a verí, že práve kvôli nesmiernej popularite Michaela a rodiny, bude táto aukcia jedna z tých najvýznamnejších.

(Business Wire.com)