Predaj neoficiálnych tričiek!

Prakticky po celom svete sa rozbehol neoficiálny predaj vecí s michaelom, najmä tričiek.

Napr. v LA, na ulici Santee Alley je obchod, ktorý za prvý týždeň od Michaelovej smrti predal viac ako 2000 tričiek s pobobyzňou Michaela, avšak s rôznymi chybami, napr. na jednej "kolekcii" bol nesprávne vytlačený dátum Michaelovho úmrtia.

Podľa správ sa správcovia Michaelovho majetku už snažia zabrániť tomu, aby sa nepredávali nelicencované predmety, na ktorých tak prichádzajú držitelia správcovských práv milióny dolárov.

Existuje samozrejme oficiálny predaj, na ktorý linky sú na diskusii v príslušnej téme, a začal sa predaj aj v teleshopingovej televízii QVC.

Politika amazon.com je taká, že sa snaží nepredávať neoficiálne veci, no nemôžu zabrániť každému predaju takýchto vecí.

John Branca a John McClain pre agentúru AP potvrdili, že zakročia právnymi krokmi proti nelegálnemu predaju, vrátane predajú albumov a singlov.

Doslova vo vyhlásení hovoria - "The sale of unauthorized Michael Jackson merchandise is illegal and provides nothing for the beneficiaries of his estate, namely his mother, his children and charitable causes that were important to him,".

To je presne to, na čo sa aj ja od samotného začiatku vás snažím upozorňovať a varovať!!!

Podľa odhadov strata takto neoficiálne predávaných vecí už dosiahla 25 mil. dolárov.

Len v USA sa zatiaľ predalo viac ako 3 mil. albumov.

Podľa expertov bude potrebné urýchlene vytvoriť tím právnikov, ktorí sa o tieto veci budú samostatne starať.

Ako príklad je uvedená značka - King Of Pop, nemá v USA ani vo väčšine sveta svoju ochrannú známku, teda čokoľvek predávané pod touto značkou, nie je právne chárnené!

Na patentovom úrade je registrované len meno Michael Jackson, ale to sa vzťahuje len na zvukové nahrávky, videokazety a filmy.

Podľa expertov, práve ochanné známky na čokoľvek týkajúce sa Michaela zabráni (resp. by zabránilo už v minulosti) nelegálnemu predaju a stratám!

---------

Kadeakí šarlatáni nadrogovávali Michaela, právnici riešili všemožné žaloby, každý samozvaný poradca a "priateľ" len prikyvovali Michaelovi a nechávali ho žiť nereálny a abnormálny život, a najzákladnejšie veci unikali, mizli a stratili sa...