Reakcia Rogera Friednama + rozhovor

Toto je (pred)posledný článok, ktorý Roger Friedman napísal, a na ktorý musela reagovať aj Michaelova hovorkyňa Raymone Bain.

Napriek tomu, že sme sa rozhodli ignorovať správy a články, ktoré Roger Friedman prezentuje, tentoraz ho zverejníme, vrátane jeho reakcie na list Raymone Bain.

Ako inak, tento článok treba brať s rezervou, a odteraz ak budeme prezentovať nejaké články od Friedmana, upozorníme vás, že ide o jeho nedôveryhodný obsah. Takto chápte aj tento článok!!!

...............

Článok 1

Môže byť bezdomovcom, len tak sa túliaci po svete so svojimi tromi školopovinnými deťmi, ale Michael si už našiel nového priateľa: bývalého starostu Washinghtonu, ktorý bol odsúdený za užívanie drog, Mariona Barryho. A to je ešte to dobré, pretože Michael je opäť žalovaný svojim starým priateľom, princom Abdullahom z Bahrainu.

Jackson, podľa mojich zdrojov, strávil istý čas s Barrym, vďaka ich spoločnej priateľke, slečne Raymone Bain. Ako vysvitlo, predtým, ako sa stala Jacksonovou hovorkyňou, ona bola Barryho PR lady. Bola s ním celý čas, až kým ho neposlali do väzenia za prechovávanie kokaínu v 1991.

A teraz, ako sa mi dostalo, Bainová spojila oboch svojich slávnych klientov dokopy. Predstavte si tie možnosti.

Barry, ktorý bol dvakrát zvolený za starostu Washinghtonu, bol nedávno zbavený viny z obvinenia riadenia vozidla pod vplyvom omamných látok bez registrácie (november/listopad 2006), a bol oslobodený aj spod žaloby opilosti za volantom. Jeho ďalšie "prečiny z minulosti" zahrňujú aj užívanie drog, ale aj obvinení z daňových podvodov.

V 1990 bol zatknutý v hoteli VISTA v DC, keď bol prichytený na videokamere, ako fajčí omamné látky. Za to si odsedel 6 mesiacov. V 2002, polícia uňho našla "trávu" a stopy marihuany v jeho aute, ktoré parkovalo na Buzzard Pint. Barry však nebol z tohto nikdy obvinený. On obvinil políciu, že naňho našila prechovávanie drog.

A to nie je všetko. Na pojednávaní v 2005 vysvitlo, že jeho testy na drogy boli pozitívne. V sebe mal nejaké dávky kokaínu a marihuany.

Následne na to, bol odsúdený na 3 roky podmienečne za neplatenie daní. V 2006 tvrdil tento kedysi populárny starosta, že ho v jeho dome vykradla skupina mladých mužov, ktorí mu mali vypomáhať v jeho malom obchode.

A cez to všetko, Barry sa teraz doslova hodí ako Jackov nový BFF (best fuc*ing friend). Medzi jeho takýchto bývalých priateľov patrili aj: Leonard Muhammmed z Nation Of Islam, Michael Flatley, ktorý bol krivo obvinený zo znásilnenia, Prince Jefrey z Bruneia, Uri Geller, ako aj obvinený dobrodinec rabín Schmuley Boteach.

Možno bol 4x ženatý Barry, ale jeho 4 žena, Cora Masters bola dobrou priateľkou Raymone a mohla by dať Michaelovi nejaké rady. Nakoniec, on sám (Michael) bol teraz žalovaný aj jeho starým kamošom, Šejkom Abdullahom bin Hamandom Al Khalifom.

Prince sa veľkolepo postaral o Jacksona a jeho rodinu po jeho procese v 2005. Ubytoval ho, dal mu najesť, vozil ho a nakoniec ešte aj nechal priviesť Jacksonvých priateľov do Bahrainu na špeciálnu oslavu Vianoc v 2005.

Všetko, čo Princ chcel na oplátku, bolo vytvoriť nový album a založiť nahrávaciu spoločnosť s Michaelom. Jackson súhlasil, ako zvyčajne podpísal dohody a zmluvy, ale nemal v pláne ich dodržať, a potom ani neurobil svoju prácu. Možno si spomínate na - Two Seas Tower, ktoré malo byť spojenie s Michaelom Jacksonom. A teraz Princ požaduje, aby Michael na základe tejto zmluvy začal pracovať. Abdullah očakáva, že Jackson urobí svoje nahrávky, potom ich dá do predaja tak, aby Princ mohol získať späť svoje investované milióny do Jacksona, ktoré vynaložil počas jeho priateľstva. Škoda rečí.

Jackson na ničom nepracoval už celé roky, žiadne nahrávky, žiadne vystupovanie. Príležitostne, oznámil, že pracuje na nejakých nahrávkach, ale po nich niet žiadnej stopy.

Tento Jackson je teraz žalovaný na súde v Londýne, svojím bývalým podporovateľom, a to je zlý znak pre speváka. On bol svojho času závislý od štedrosti a veľkorysosti arabských miliardárov, ale medzi tým a ako sa zdá je jeho súčasná situácia taká, že je možno vyčerpaný aj posledný jeho zdroj, ktorý ešte existuje.

+

PLUS reakcia Rogera Friedmana na list Raymone:

Článok 2

Hovorkyňa Michaela Jacksona mi poslala v noci mail. Bývalý zať Elvisa Presleyho, ako ona tvrdí, je naštvaná na - a teraz budem parafrázovať - "Suspicious Mind".

Bain hovorí, že v rozpore v tom, čo som napísal v štvrtok, že jej klient sa nikdy nestretol s bývalým starostom Washinghtonom Marionom Barryho, a že ona sama ho nevidela už dva roky. Prinajmenšom dva zdroje mi povedali opak.

Ale prečo je Bain tak naštvaná, že títo dvaja by sa stretli a strávili nejaký čas spolu? Barry je jej dlhoročný priateľ a klient. Áno, on je veľmi známy miestny kriminálnik vo Washinghtone, bývalý závislák od trávy, ktorý bol zapletený od jedného prípadu k druhému. Ale stále: to ho nerobí zlým človekom.

Bainová nespomenula hlavnú časť mojej správy zo štvrtku, že Jackson je žalovaný Princom Abdullahom z Bahrainu, jeho bývalý sponzor a patrón na blízkom Východe, ktorému by mal gratulovať za možnosť urobiť album a začať s novou nahrávacou spoločnosťou.

Čo asi naštvalo Bainovú bolo moje tvrdenie, že Jackson je bezdomovec a že len tak brázdi krajinu zo svojimi deťmi.

"Pán Jackson nebude nikdy bezdomovcom pokiaľ vlastní 3000 akrov pozemku nazvaný - Neverland Valley Ranch, ktorý podľa mojich vedomostí a k dnešnému dňu, nepredal."

Áno, Jackson nevkročil na pôdu Neverlandu za posledné dva roky. To miesto je zatvorené, a samotný Jackson bol pokutovaný štátom za to, že neplatil poistenie za majetok a za to, že nechal svojich zamestnancov bez výplat celé mesiace v 2006.

Od jeho oslobodenia spod žaloby zo zneužívania detí v 2006, Jacksonove deti žili na niekoľkých miestach ako Bahrain, Irsko, Las Vegas a teraz severná Virginia.

A nakoniec jej predstavy o tom, aké deti (Prince, Paris, Blanket) majú vzdelanie. Myslím, že by bolo zaujímavé, ak by menovala toho tútora a ukázala nám jeho alebo jej hodnotenia ako pedagógov pre 10, 9 a 5 ročné deti. Ona ich nepomenovala, kto to je v tom jej liste, a sú tu isté obavy, že jediné vzdelanie, ktoré sa dostáva Jacksonovým trom deťom, je akurát ich abeceda.

Bainová skopírovala svoje poznámky pre mňa, Jacksonovmu právnikovi z Venable LLC vo Washinghtone. Táto firma by sa mala viac zaujímať o to, že jeho bývalí právnici ho žalovali tento utorok.

Lavely a Singer, dvaja ostrí buldoci, ktorí ho obhajovali počas tých rokov zo všetkých možných vecí, tvrdia, že im dlhuje 113.750 dolárov. Už minulý rok Jackson súhlasil v arbitrážnom procese, že im vyplatí 180.000 v 3 splátkach. A toto mala byť tá posledná a najväčšia.

Môžete byť žalovaný mnohými podobnými právnickými firmami a ďalšími ľuďmi, ale nie je to nič zvláštne. Ale ak ťa Michael žaluje Lavely&Singer, to je sila. Pridaj si k tomu Princa Abdullaha a to stretnutie Mariona Barryho, a dostaneš ten najmenší z problémov.

...............

..........................

Predstaviteli a maďarskej stránky a blogu - MichaelJackson.hu - urobili rozhovor s Rogerom Friedmanom, jedným z najnenávidenejších mužom Michaelovými fanúšikmi. Chceli vedieť, o čo vlastne ide tomuto mužovi. Chceli diskutovať o normálnych veciach, ale nakoniec to nešlo v pozitívnom smere. Preto, aby nezväčšovalo napätie na oboch stranách, ktoré musí skončiť, toto je skrátená verzia rozhovoru, ktorý urobila Leslie.

MJ.hu Kedy a ako ste začali s žurnalistikou?

R.Friedman Začínal som v školských novinách, keď som mal 12 rokov, v šiestej triede, a nikdy som sa za tým neobzeral.

Prečo FOX? A čo pre vás znamenajú príspevky pre - FOX411?

Kanál Fox si ma najal asi pred 9 rokmi, keď som pracoval aj pre New York Post. Pomenoval som ho - FOY411, a tak som do toho zahrnul názov kanálu, ale aj možnosť prepísať reportáže. V Amerike vytáčate číslo 411, ak chcete vedieť nejaké informácie cez telefón.

Viete si spomenúť kedy ste počuli o Michaelovi Jacksonovi po prvý raz?

O Michaelovi Jacksonovi a The Jackson5 som počul už od ich debutu v 1969.

Stretol ste sa niekedy s pánom Jackonsom osobne?

Stretol som sa s ním v novembri/listopadu 2000, ešte keď vtedy očaril rabína Schmuleya Boteacha. Bolo to na jednej večernej párty. Aj počas noci nosil čierne okuliare, hovoril s takým šepkavým hlasom, a vtedy povedal, že často plakal.

Prečo ste začali písal o pánovi Jacksonovi? Aký bol váš vôbec prvý článok o ňom?

O Michaelovi píšem už asi 20 rokov.

Mám pravdu, ak poviem, že pán Jackson má veľmi špeciálne miesto vo vašom stĺpčeku?

Michael je ako väčšina celebrít, ktoré sú jeho súčasťou.

Čo si myslíte o jeho hudbe? Máte doma nejaké jeho CD-čka?

Michaelová hudba pred HIStory bola fakt skutočné dobrá. Ako každý, ja som tiež bol fanúšikom Thrilleru a Off The Wall. Pačila sa mi skladba, ktorú naspieval s Paulom McCartneym - The MAN, ktorá bola aj na jednom z Paulových albumov.

Vedeli ste, že fanúšikovia celé roky využívali váš stĺpček ako "Bibliu"? Aj keď ste mali zlé správy o Michaelovi?

To mi lichotí. Ja som snažil písať o Michaelovi presne.

Teraz ste ale vylúčený z väčšiny fanúšikovských stránok, pretože fanúšikovia si myslia, že ste zašli priďaleko. Čo si myslíte o tomto?

No, pokiaľ vyslovujú moje meno správne, je to OK.

Aký je váš postoj k pánovi Jacksonovi ako k človeku? Čo ste si mysleli o procese a jeho nevine?

Naozaj ľutujem Michaela Jacksona. Dostal sa do vlastnej pasce. Svojho času mohol obviňovať svojich rodičov, ale on zodpovedá za svoj život. Má takmer 50 rokov.

Pred pár týždňami sa vám hovorkyňa pána Jacksona vyhrážala žalobou. Máte nejaké správy o tomto alebo komentár?

Nie. Nič sa nestalo.

Je pravda, že sa na oslave vašich narodením tento rok, objavil aj nejaký dvojník Michaela Jacksona? Ako k tomu došlo?

Áno, je to pravda. Moji priatelia si mysleli, že to bude zábavné. Bolo to určite prekvapenie. Ten človek bol veľmi dobrý.

Aká by bola vaša reakcia na to, ak by vás fanúšikovia pozvali na Jackson Party?

Bol by som týmto pozvaním poctený.