Rozhovor s Aphrodithe Jones

Tu je skrátený prepis rozhovoru s APHRODITE JONES, o jej knihe - Michael Jackson Conspiracy

Pre úplne prečítanie si tohto rozhovoru si pozrite stránku - www.MJSN.org

Prečo média vykresľujú Michaela v takom negatívom svetle? Je to pre jeho bohatstvo, moc alebo status? Prečo chceli zničiť takéhoto legendárneho muža? Prečo neboli schopný ľudia z médií myslieť za seba? Zvyčajne tak myslia, povedzme. Čo je na Michaelovi také rozdielne?

JONES: "Michael je magnet. Kedykoľvek sa nejaká hviezda stane väčšou ako ostatní, stane sa terčom. V Michaelovom prípade ide o jeho voľbu životného štýlu, a pre média je to väčšie pokušenie ako ho obťažovať."

Ako ste sa dostali k informáciám alebo dokumentom, ktoré ste použili, a ako ste sa dostali do kontaktu s pánom Mesereauom?

JONES: "Písala som skutočné kriminálne knihy viac ako 17 rokov a boli to bestseleri. T-Meza poznám z predošlých prípadov, ktoré som tiež sledovala, napríklad aj prípad Roberta Blakea, ktorý bol obžalovaný z vraždy. Požiadala som ho, aby mi dôveroval, a on to urobil. On mi dôveruje!"

Prvé obvinenia a vojna v Iraku. V 2003, druhé obvinenia a tiež vojna v Iraku. Operácia - IRON HAMMER - skončila v deň, keď bola razia na Neverlande, a obvinenia z mučenia vo väzniciach Abu Ghraib vyšli na povrch. Je Michael viac než umelec, osobnosť alebo "blázon"? Niektorí ľudia v obvineniach vidia niečo ako prostriedok ako odvrátiť pozornosť od politických problémov, pretože proces zatienil všetky tieto správy. Je to príliš pritiahnuté za vlasy, alebo je takáto možnosť?

JONES: "Ano, máte pravdu, akékoľvek informácie o celebritách odvrátia pozornosť od zlých politických správ, a Michael Jackson je hlavným príkladom, aj keď nie je jediným!"

Aké boli reakcie vašej rodiny a priateľov a kolegov, keď ste im povedali o vašej knihe a vašich zisteniach?

JONES: "Priatelia a rodina mi najprv neverili, mysleli si, že žartujem. Potom, ja som strávila nad touto knihu viac času než nad akoukoľvek inou, akú som kedy napísala, takže poznali, že to myslím vážne, a sú naozaj zvedavý a chcú vedieť pravdu o Michaelovi."

Čo by povedala táto Aphrodite Jones, tej Aphrodite Jones spred 3 rokov?

JONES: "Povedala by som: nerob iným to, čo nechceš, aby iní robili tebe. Ale tiež by som povedala: nerob súdy, ktoré su založené len na tom, čo si myslíš, že vieš, keď si nie na 100% istá!"

Vo svojej knihe ste sa opierali len o výpovede svedkov a dôkazy. Ako ste sa rozhodovali, ktorých svedkov si vyberiete a ktorých vylúčite? Snažili ste sa ostať na určitom čísle strany, aby to dlho netrvalo?

JONES: "Nie, rozhodla som sa. Predovšetkým - policajne vyšetrovanie bolo nudné, a po druhé, odkedy média prezentovali len prípad vyšetrovateľov a prokurátora, rozhodla som sa, že je načase, aby niekto prezentoval aj Michaelov prípad. Takže takto som sa rozhodla."

Potom všetkom, čo ste sa dozvedeli o Michaelovi, čo chcete najviac, aby sa o Michaelovi svet dozvedel?

JONES: "Má nádhernú dušu - skutočnú s pravdivú. On chce zabávať ľudí a dať im istý zmysel pre zábavu a radosť. Jeho najväčšou radosťou sú jeho fanúšikovia a to, keď je na javisku. A skutočne miluje deti, preto aké sú, ale vo svojom srdci je aj on skutočné dieťa. Okolo seba ma akési biele svetlo."

Kontaktoval sa s vami niekedy Michael? Ak nie, plánujete pokúsiť sa o to, byť s ním v kontakte?

JONES: "Práve dnes som mu poslala svoju knihu. Zabralo mi dosť času, kým som prišla na to, ako sa k nemu dostať - ale dúfam, že si ju prečíta, modlím sa za to!"

nazreli ste aj do prípadu obvinení v 1993 (Jordy Chandler), čo si myslíte, je Michael vinný v tomto prípade? A čo si myslíte o výpovedi Jasona (Francia)?

JONES: "Myslím, že Chandlerovci boli a sú len obyčajný klamári a hľadali spôsob, ako prísť k peniazom - to si vážne myslím. A pokiaľ ide Jasona - preboha, on sa tom len po-bavil. Akú veľkú vec dosiahol z ničoho. Dostal zaplatené peniaze, aj keď si nič nezaslúžil."

Povedali ste, že ste svoju knihu poslali Michaelovi. Ste v kontakte s Raymone?

JONES: "Ano, volala som Raymone. Od procesu som mala jej číslo celá čas, ale až dnes bol ten čas, kedy som zdvihla telefón a zavolala jej!"

Ak sledujete prípad Jordyho, ktorý žaluje svojho otca Evana Chandlera, myslíte si, že útok na Jordyho by mohol mať niečo s Michaelom a jeho procesom?

JONES: "Myslím, že si to obaja navzájom zaslúžia. Oni toho už toľko povedali a sú stále klamári, že si ani nezaslúžia, aby sa o nich verejne hovorilo. Snažili sa dostať do filmu, napriek Michaelovej nevôli, a keď to nedostali, objavili sa obvinenia."

Vaša kniha by sa mala v dnešných dňoch dostať do amerických predajní, je to pravda?

JONES: "Ano, v Septembri bude dostupná v kníhkupectve - Barnes&Noble.

A čo predajne v UK?

JONES: "Zatiaľ nie, ale pracujeme na tom."

Plánujete nejaké ďalšie televízne vystúpenia?

JONES: "Nemám v pláne TV rozhovory, lebo na svoju knihu nemôžem získať pozornosť médií, ak nechcú. Ale budem mať nejaké rozhovory v rádiu."

Myslíte si, že by niekedy Jordy alebo Gavin priznali pravdu?

JONES: "Absolútne nikdy"

Myslíte si, že by rodina Arvizo mohla niekedy Michaela žalovať na civilnom súde, predtým než vyprší doba premlčania? A ak ano, bol by to Mesaereau, kto by obhajoval Michaela?

JONES: "Oni nemôžu podať žalobu na civilnom súde - prehrali svoj prípad v kriminálnom súde a boli by na smiech v akejkoľvek právnickej kancelárii!"

Počuli sme vás na jednom rádiu, a váš dojem z Martina Bashira bol stále rovnaký.

JONES: "Bashir je len obyčajný po-užívateľ a raz, jedného dňa príde aj naňho."

Hovorili ste niekedy s Bashirom? Prečo to urobil?

JONES: "Nie, nikdy som s ním nehovorila, a ani nechcem s nikým ako je on hovoriť. V Británii robil reportáže s "neférovými žurnalistickými" praktikami, a to hovorí za všetko, kiež by to Michael bol vedel!"

Keď už hovoríme o rádio rozhovoroch, spomenuli ste v jednej show, že do svojej knihy ste zahrnuli aj časti zo záznamu Bashira, zaujímalo by ma, či to čo je v knihe je všetko prezentované aj na súde, alebo je aj niečo, čo ste neuviedli, ak áno, čo to bolo a prečo ste to tam nedali?

JONES: "Pôvodne som zahrnula všetky jeho záznamy, ale právnik, ktorý sa pozrel na môj rukopis povedal, že som "citovala" Michaela až príliš veľa a bolo by to porušenie vlastníckych práv Bashira, a tak som musela všetko vziať späť a potom ešte raz zhodnotiť, čo Michael povedal, a použiť len tie najdôležitejšie citácie."

Bolo by možné, ak by ste doplnili a rozšírili svoj prepis knihy na vašej webovej stránke? Alebo sa vyžaduje rovnaký právny postup?

JONES: "Nemyslím, že to môžem urobiť, bez povolenia Michaela. Ja to mám všetko prepísané - dajte mi 3 dni, a ja to prepíšem, som rýchla v písaní!"

Vo vašom blogu ste napísali, že mnoho ľudí vám povedalo - NIE. Niktorí mali pochopenie s ostatnými, a ja hádam prečo, ak mnohí z nich boli veľkými podporovateľmi Michaela. Viete prečo povedali NIE?

JONES: "Tavis Smiley povedal, že bolo príliš "bulvárne", čokoľvek to znamená. ostatné ako - Steve Harvey, nepovedali žiaden dôvod, prečo ma odmietli. Vôbec neodpovedali na naše listy a telefonáty."

Hovorí sa o tom, že Michael by mal čoskoro uskutočniť svoj comeback, myslíte si, že je stále schopný urobiť úspešný návrat k hudbe, alebo si myslíte, že bude navždy týmto všetkým čo sa mu stalo poznačený?

JONES: "Pracuje na comebacku - cítim to, a Raymone mi to dnes potvrdila. A ja jej verím. A tiež verím v Michaelovu genialitu, a to mu nikto nemôže vziať."

Myslíte si, že Bahirovi niekto zaplatil alebo mu nariadil, aby prekrútil svoju reportáž proti Michaelovi? Sú tu takí fanúšikovia, ktorí si myslia, že tu je jedno veľké sprisahanie na zničenie Michaela. Čo si myslíte o tomto?

JONES: "Ano je tu sprisahanie zničiť Michaela, lebo to znamená veľké peniaze, keď niekto ako superstar prekáža. Na druhej strane, Bashir urobil len to, čo chcel, len aby z toho mal on osobný zisk, to je môj dojem."

Sú tými veľkými peniazmi - Sony/ATV katalog?

JONES: "Ano, ľudia na Michaela žiarlia, práve preto, že on vytvoril jednu z najväčších zmlúv v hudobnom biznise."

Čo by prinieslo Bashirovi to, že Michaela vykreslil ako zlého rodiča a zároveň šialenca?

JONES: "Nemyslám si, že by Bashir zaujímal o SONY, on sa zaujímal len o jednu vec: Bashira!"

Myslíte si, že by vám vaša kniha mohla poškodiť nejako žurnalistickú reputáciu?

JONES: "Určite, ale nemyslím si, že ak niekto hovorí pravdu, tak to niekomu poškodí reputáciu. Ľudia sa môžu zo mňa smiať, alebo si ma doberať, ale to sa doteraz nestalo!"

Aphrodite, pred procesom, ako ste vnímali Michaela Jacksona?

JONES: "Ja som vždy milovala jeho hudbu, ale nebola som si istá jeho životným štýlom. Verila som všetkým negatívnym správam a že dohoda s Jordym bolo ako priznanie viny.

Povedali ste vo svojej knihe a hovoríte to aj teraz: Čo tým myslíte, keď hovoríte, že Michael má okolo seba "biele svetlo"? Mali ste nejakú svoju skúsenosť?

JONES: "Zažila som niečo ako "biele svetlo", keď som bola v jeho blízkosti, každý deň počas procesu. On má niečo ako "auru" okolo seba."

Myslíte si, že by mal Michael napísať nejakú knihu a povedať svoju stranu príbehu, alebo urobiť nejaký dokument a podobne? Alebo, ak sa mu podarí urobiť svoj comeback, mal by to ignorovať a ísť ďalej?

JONES: "Nemyslím, že by Michael len tak sedel a nechal to tak, myslím, že on raz povie svoj príbeh, a mnoho ďalších vecí!"

Keď už hovoríme o dohode v 1993, jeden z návrhov, ktoré podala obhajoba bolo, že dohoda bola vytvorená Michaelovou poisťovacou spoločnosťou, bez jeho povolenia, pamätáte sa na to, a čo si o tom myslíte?

JONES: "Bolo mi povedané Mesereauom, že to nebola poisťovňa, ale Michael, kto vyplatil peniaze, ako naliehanie jeho zlých poradcov, ktorá mu takto zle radili. Ja môžem vychádzať len z toho, čo mi povedal Mesereau, a to bol najbližší zdroj, ktorý mám k pravde."

Ano, keď o tom teraz hovoríte, myslím, že máte pravdu. Pamätám si, že som niečo také predtým počula. Ž eto vlastne bola poisťovňa, ktorá Michaela donútila, aby pristúpil k dohode.

JONES: "Môže byť, Mesereau povedal, že to zaplatil Michaela, a to bola teda veľmi zlá rada."

Ja verím tomu, že to poisťovňa urovnala prípad v 1993, nakoniec aj Mesereau a poisťovňa podali návrh, ktorý nebol nijako spochybnený vyšetrovateľmi, a čo viac, Diane Dimond záskala prístup k tajným dokumentom tejto dohody, a tiež potvrdila, že peniaze vyplatila poisťovňa, ale neposkytla detaily.

JONES: "Nie, Mesereau mi povedal, že tento návrh pred súdom predložil Brian Oxman, a v ňom sa spomínala poisťovňa, ale to nebolo celkom presné."

My všetci tu na tomto fore, si uvedomujeme Michaelovi nevinu, ale ne-fanúšikovia a tí, ktorí Michaela nemajú radi, vždy spochybňovali jeho dôvody, prečo vyplatil rodinu v 1993, my vieme, že to bol zlý krok, ale mnoho ľudí toto využíva na to, aby ho takto napádali, že to je znak viny. Ako my môžeme obhajovať Michael pokiaľ ide o toto?

JONES: "Jednu vec, ktorú môžete ľuďom povedať, alebo pripomenúť je to, že Michaelov majetok v tom čase mal hodnotu 200 mil. dolárov, a mohol to zdvojnásobiť alebo strojnásobiť, takže 20 mil. dolárov by sa zdalo málo, a prinajmenšom, jeho poradcovia chceli, aby Michael pracoval a potom ich aj za to zaplatil, že robí hudbu, a neobťažovali seba a Michael a nejakými žalobami!"

Ak spomíname niektorých, Johnnie Cochran a Larry Feldman boli priateľmi, myslíte si, že Johnnie chcel úprimne pre Michaela len to najlepšie?

JONES: "Ano, Johnnie bol tým, kto doporučil, aby si Michael najal Mesereaua, o tom píšem aj v knihe."

Čo si myslíte, v ktorej ére bol Michael najatraktívnejší?

JOENS: "Ja milujem tú éru, ktorej obrázok mám aj na obale svojej knihy (to naozaj milujem)"

Myslíte, že by bolo dobré, ak by Michael urobil dokument o svojej nevine, v ktorý by ho vykreslil takého, akým chce, aby bol. Zúčastnili by ste na na takom projekte a pomohli mu v nejakom zmysle?

JONES: "Nemviem, či by Michael chcel urobil nejaký dokument o svojej nevine. Ak by tak urobil, určite by som chcela byť toho súčasťou. Ale myslím, že on teraz nedôveruje nikomu, po Bashirovi, prečo by mal?"

No bohužial, nemyslím si, že by ľudia zmenili názor na Michael, bez ohladu na to, ako a koľko by toho povedal. Bola by som rada, ak by tým prešli aj oni, aby vedeli aké to je.

JONES: "Ano, ale Michael môže prehovoriť cez svoju hudbu a tanec. To je všetko, čo potrebuje urobiť."

To určite, ale osobne si myslím, že by bolo dobré, ak by niekto ako vy, kto vie, že je nevinný, urobil niečo také.

JONES: "Nuž, môžem sa o to pokúsiť, ale myslím, že Michael by bol pred kamerami zdržanlivý, bol už tak dlho atakovaný každým u médií!"

Ale aj tak si myslím, že by ste sa mohli pokúsiť. Mohlo by to zaujať mnoho ľudí, ktorí sa spoliehajú na televíziu a spravodajstvo.

JONES: "Opakujem, ak by to Michael chcel, pokúsila by som sa. Ale Michael už asi viac nebude dôverovať niekomu z médií, ale možno sa mýlim."

osobne som nevidela Michaela v nejakom zlom svetle po Bashirovom dokumente, a premýšľala som o ňom, že stále je to nádherný človek, a neverím ničomu zlému, čo povedal Bashir.

JONES: "No asi nepozeráte na to posmievanie sa, ktoré nie je vidieť v dokumente. Bashir to mal celé prepočítané, a preto sa snažil vykresliť Michaela ako zlého rodiča, a ako toho, kto si priveľa dovoľuje - najmä pri nákupoch v tom obchode v Las Vegas!"

Keď ste prvý raz mali možnosť byť blízko Michaela Jacksona, a vidieť aký je v skutočnosti, myslíte si, že všetky tie sprostosti, ktoré ľudia o ňom hovoria, sú pravdivé?

JONES: "On je hlasom nevinnosti. O tom to celé je."

Odkedy píšete o kriminálnych prípadoch, zaujímalo by vás také hlboké vyšetrovanie obrazu sprisahania proti Michaelovi? Alebo sú to hráči, ktorí sú - príliž veľkí - ako napríklad Rupert Murdoch?

JONES: "Tí hráčí sú naozaj veľkí, a - v podstate, myslím, že ide o sprisahanie zničiť hviezdu, a vyhrať sledovanosť a čísla nákladov, ve´d sa len pozrite na všetkých tých, ktorí sa snažia zničiť Britney, alebo Paris Hilton, ničenie hviezd - to predáva."

Myslíte si, že za to si môže aj Michael sám? On možno nespustil ten mechanizmus, ale niekedy sa kmédiám správal tak, že sa z nich stala nabitá zbraň.

JONES: "Michael bol známy aj tým, že robil veci tak, aby upútali pozornosť, ale to je súčasť showbiznisu. Maddona urobila to isté, a tiež jej to prinieslo problémy svojho času (jej kniha o sexe), ale pokiaľ ide o Michaela, som presvedčená, že tu sú ľudia, ktorí chcú od neho získať SONY katalog, takže..."

Myslíte, že ak Michael vydá svoj ďalší album, môže sa dostať do nejakých ďalších problémov?

J: "Mohlo by to dopadnúť dobre, ak jeho hudba bude dobrá, niet dôvodu, nakoniec nejaké problémy môžu pomôcť aj v predaji."

Pre tých, ktorí si chcete prečítať celý prepis, tu sú adresy, kde môžete nájsť tento rozhovor.

http://www.amazon.com/Michael-Jackson-Cons.../dp/0979549 809

+ toto je oficiálna stránka fóra, ktorému poskytla Aphrodithe Jones svoj rozhovor.

LINK