Detaily skúšok na koncerty This Is It

(Dátumy opravené!!!, sorry)

Michael začal skúšať na koncerty v Center Staging v Burbank 7.5. 2009 až do 1.6. Raz sa objavil v Stimulted Inc.'s Studio v Burbanku a to 29.5., potom od 1.6. do 10.6. cvičil v Culver Studios v Culver City.

Do 21.6 potom v hale the Forum v Inglewood, a od 22.6. do 24.6 v Staples Center v LA.

Celé skúšky zdokumentovali Tim Patterson a Sandrine Orabona, ktorých najala AEG Live.

Do Michaelovho tímu patrili:

Michael Bearden (hudobný režisér), Alfred Dunbar (bassy), Roger Bashiri Johnson (perkusie), Jonathan Moffett (bicie), Thomas Organ (gitara), Orianthi Panagaris (hlavná gitara), and Morris Pleasure (klávesy); speváci - Judith Hill, Dorian Holley, Darryl Phinnesse a Kenneth Stacey;

režisér Kenny Ortega; choreografia Travis Payne, Anthony Testa, a Stacey Walker; Karen Faye Heinze (vlasová štylistka a make-up); Michael Bush (kostými).

Vybraní tanečníci: Nicholas Bass, Daniel Celebre, Mekia Cox, Christopher Grant, Misha Hamilton, Shannon Holtzapffel, Devin Jamieson, Charles Klapow, Ricardo Reid, Danielle Rueda Watts, Tyne Stecklein, a Timor Steffens.

Michael bol raz na skúškach pre 2D a 3D projekt s názvom Dome Project v Stimulated Inc.'s Studio.

Projekt Dome mal obsahovať tieto sekvencie:

Smooth Criminal (Michael bol vložený do 2D sekvencie z klipu SC); Thriller (3D film, začínajúci sa v strašidelnom dome s vyobrazením Vincenta Pricea ako ducha, a potom na cintoríne, kde sa prebúdzajú mŕtvi); Earth Song (3D krátky film, kde je malé dievčatko prechádzajúce dažďovým pralesom, snívajúce o prírode, pričom keď sa zobudí, zistí, že príroda je zničená); They Don't Care About Us (2D film v ktorom pochodujú vojaci; 10 tanečníkov sú rozmnožení stovky krát); MJ Air (3-D film, v ktorom narazí do obrazu lietadlo typu 707; vytvorí sa diera na vstup pre Michaela; následne lietadlo odlieta); The Final Message (3D film a malým dievčatkom objímajúcim Zem); a The Way You Make Me Feel (2D divadelné pozadie tanečníkov zobrazených ako historický konštruktéri).

AEG Live má údajne menej záznamu vhodného na vydanie ako tvrdili, a najlepšie sú z 23-24 júna, teda pár dní pred Michaelovou smrťou!

Zoznam skladieb:

Wanne Be Startin' Somethin', Jam, They Don't Care About Us/Drill medley, Human Nature, Smooth Criminal, The Way You Make Me Feel, Black or White, Jackson 5 Medley, Off the Wall, I Just Can't Stop Loving You, Dangerous, Thriller/Threatened medley, Beat It, We are the World a Earth Song.

K ďalším záberom, ktoré boli využívané pre obrazovku a skladby boli:

Zábery a ukážky historickej časovej osi; Startin' Somethin' (animácia s písmenami Mj a slovom This Is It); Jackson 5 Medley (grafická animácia aj s logom J5); I Just Can't Stop Loving You (animácia s barokovou halou so zrkadlami); Dangerous (grafická animácia zdvojovaním náhlej inšpirácie); Dirty Diana (grafická animácia zdvojenia ohňa); We are the World (grafická animácia zobrazujúca náboženské ikony); a Heal the World (zábery detí).

AEG Live má k tomu aj viac ako 100 fotiek urobených od 6 mája do 23 júna.