Richard Altomare - Universal Express

V nedeľu, prezident Universal Express, Richard Altomare poskytol telefonický rozhovor, aby objasnil detaily chystanej aukcie ďalších vecí rodiny Jacksonovcov, ktoré sa nedostali na prvú časť aukcie.

Tentoraz sa snaží o to, aby sa na spoločnosť nepozeralo v negatívnom svetle, a preto sa predajom niektorých zaujímavých vecí, ako sú nevadné skladby (celkovo asi 60 skladieb), snaží spoločnosť UE o nápravu a zmiernenie neúspechu aukcie, z ktorej predpokladali vysoké zisky.

Na tlačovej konferencii boli zverejnené aj dve skladby, ktoré ale mali veľmi zlý zvuk, išlo o demo nahrávky, ktoré sú ale podľa mnohých fanúšikov už vydanými skladbami na starších albumoch, aj keď na konci prezentácie poďakoval rodine Jacksonovcov za to, že mu dovolili ich zverejniť, a naznačil, že spolu komunikovali o možnom spojení sa a vydaní týchto skladieb v nejakej bližšej budúcnosti.

Tu je niekoľko zaujímavých postrehov, aj keď celkovo sa dá povedať, že jeho tvrdenia boli len akýmsi zhodnotením aukcie, ale sú tu...

Nedeľa, 22.7.2007, Richard Altomare, Universdal Express

Tvrdenia, že Universal pôvodne nezískali celú kolekciu rodiny za 5-7 mil. dolárov, ale že by zaplatili aj viac, ak budú úspešní v predaji.

- "Nezaplatíme 5-7 mil. dolárov, ak by to nebolo úspešné. Naše zmluvy sú veľmi jasné a založené na tom, koľko na tom získame ako výnos."

(poznámka: takéto zmluvy sú asi podľa neho to, čo vydá až súd ako nariadenie na vrátenie niektorých vecí, počas rozhovoru sa snažil zvaliť vinu za to na tých, ktorí aukciu riadili, namiesto UE)

Tvrdenia, že Universal Express na takejto verejnej prezentácii svojej spoločnosti získala 30-50 mil. dolárov, keď nakoniec získali len malú časť z toho, čo predpokladali

(poznámka: toto vyhlásenie znie umelo oproti jeho pôvodným vyhláseniam, keď pred aukciou odhadoval zisk 30-200 mil. dolárov. Napriek mnohým televíznym komentárom a ranným show, táto aukcia v skutočnosti získala len malú mediálnu pozornosť, a UE získali oveľa menej, keď sa aukcie zúčastnilo len asi 75-100 ľudí, a to aj vďaka tomu, že Jacksonovci to osobne a verejne nepodporovali.)

Tvrdenia, že všetky tie žaloby a obvinenia, ktoré podali Michaela a jeho rodina, nakoniec skončili "dobre" pre UE

(poznámka: Express v podstate prehral väčšinu prípadov, a dostali aj zaplatenia pokuty pre Michaela a súdne výdavky. Na prípravu aukcie vydali milióny dolárov, a Altomare odhadoval desiatky miliónov dolárov ako zisk.)

Tvrdenia, že všetky veci, ktoré boli nariadené súdom v New Jersey, aby boli vrátené, prehodnotil súd v Las Vegas tým, že uznal vlastníctvo UE, a teda že majú byť spätne vrátené UE.

(poznámka: koncom týždňa bolo vypočúvanie v New Jersey, pokiaľ išlo o určenie vlastníctva kolekcie sporných vecí. Konečné rozhodnutie nie je doteraz jasné, ale na začiatku týždňa v Las Vegas, sudca rozhodol a nariadil, aby UE vrátila veci Michaelaovi a jeho rodine.)

Tvrdenia, že oni nepoškodili aukciu v tom, že dúfali, že zisk bude väčší než bol skutočný stav, stále čakajú na konečné výsledky zisku z predaja, keďže vlastníctvo niektorých vecí je sporné, a akonáhle budú mať oficiálne výsledky, tak ich zverejnia. (poznámka: Universal Express a aukcionári, nikdy nesúhlasili s výsledkami od prvého dňa aukcie. Skutočný problém pre UE je, že nechcú uznať neúspech aukcie a malé zisky a to, koľko do toho vložili, vrátane všetkých spolupracujúcich partnerov na tomto "projekte")

Tvrdenia, že neočakávali, že sa predajú všetky veci už v prvej aukcii, aby im to vynieslo veľké sumy peňazí, ktoré pôvodne očakávali (a stále očakávajú)

(poznámka: v prvý deň predaja bol výnos menej než 700.000 dolárov. Počas prvej noci sa Altomare vyjadril, že všetky ponúkané veci majú "muzeálnu kvalitu" a odhadoval ich na 5-10 mil. dolárov. Opäť prehnal svoje očakávania a teda určite nebol šťastný s výsledkom.)

Tvrdenia, že teraz ešte majú viac ako 60 nevydaných skladieb a že Don King spolupracuje s Universal, aby jednal s Jacksonovcami. Vraj je tu predpoklad, že by mohla rodina spojiť svoje sily s Universalom o nejakých "budúcich možnostiach", ktoré by zahrňovali ich kolekciu, o čo sa snaží Universal tvrdeniami, že by mohli prevýšiť očakávania predaja.

(poznámka: pred niekoľkými mesiacmi Universal tvrdil, že majú viac ako 28 nevydaných skladieb z viac ako "138 demo nahrávok". Tých nevydaných skladieb je teraz 3x viac. Na základe dostupných informácii, Jacksonovci možno nejako spolupracujú s jednou divíziou Universalu na možnosti vydania niektorých skladieb. Ale opäť, Altomare sa snaží všetko zveličovať.)

Tvrdenia, že UE sa bude kontaktovať s veľkými nahrávacími spoločnosťami v New Yorku, aby im predstavili skladby, ktoré by mohli potom vydať.

Tvrdenia, že potom ako budú niektoré veci vrátené, urobia dve veci.

1/. predajú celú kolekciu jednému kupcovi, s ktorým vraj jednajú, za oveľa väčšiu cenu, než by sme predpokladali, ako povedal Altomare.

2/. usporiadajú ďalšiu aukciu, ktorá bude len pre vybraných partnerov, ktorí by prevýšili cenu

Richard Altomare mal asi 1 minútový prejav ku každej z dvoch prezentovaných - nevydaných - skladieb, ktoré mali nízku kvalitu zvuku. Išlo o demo skladby ENYOJ YOURSELF, a jednej, ktorá nebola poznateľná. Na konci poďakoval: "Chcem poďakovať Michaelovi, Janet, a The Jackson5 za to, že mi povolili prehrať vám dnes tieto malé ukážky týchto skladieb. Aj keď ich vlastníme my."

Tieto skladby si môžete vypočuť tu:

http://www.youtube.com/watch?v=n3_n3hTYeho

Altomare nateraz má fyzické vlastníctvo týchto skladieb, ale Jacksonovci majú nespochybniteľné isté vydavateľské/autorské práva, takže bez ich súhlasu nemôže komerčne využívať skladby, preto jeho vďaka za prezentáciu s dodatkom, že on vlastní tieto skladby, je toho dôkazom.