Dr. Tohme Tohme prehovoril (?)

Pre agentúru AP poskytol rozhovor, v ktorom si spomínal na stretnutie s Michaelom.

"Videl som, ako láskavý a nádherný človek to bol. Videl som ho s deťmi, no nikdy som nevidel lepšieho otca, tak som sa rozhodol mu čo najviac pomôcť."

Tohmeho minulosť nie je jasná, ale k Michaelovi ho dostal brat Jermaine, aby pomohol "zachrániť" ranč Neverland.

"Za posledný rok a pol som bol Michaelovým najbližším človekom. Skontaktoval som sa s Tomom Barrakom, a chcel som ho zapojiť do tejto záchrany ranča. Najprv váhal, ale potom povedal - Tak, poďme sa pozrieť na Michaela."

Potom ako sa Tom Barrak, majiteľ Colony Capital, stretol s Michaelom, bol vraj ohromený ako bol Michael inteligentný a sústredený v tejto veci. Barrak následne odkúpil dlh voči banke, a vytvorili spoločný "podnik".

To bol podľa Tohmeho začiatok jeho spolupráce s Michaelom, ktorá viedla až ku koncertom v Londýne.

Tohme k tomu, že je neznámym človekom v brandži povedal:

"Neznášam to slovo - tajomný muž. Ja som v tomto samotár, rešpektujem súkromie iných, no moje súkromie v ostatnom čase nerešpektuje nikto."

Počas rozhovoru mu neustále vyzváňal telefón, nezvíhal, ale na pár z nich sa ozval, jedným z nich bol aj Jesse Jackson.

Cíti sa byť dotknutý nad tým, ako ho niektoré médiá obviňujú, že je zapojený k skupine Nation of Islam.

"Nemám nič proti nikomu, ale neviem kto sú to Nation of Islam. Keď som prevzal kontrolu nad Michaelovými záležitosťami, vyhodil som niektorých, ktorí patria k tejto skupine."

Tohme má libanonský pôvod, ale vyrastal v LA, odmietol sa rozprávať o jeho súkromnom živote.

"Ja nie som nikto, nie som dôležitý, chcem hovoriť iba o Michaelovi Jacksonovi."

O Michaelovej smrti sa vyjadril, že je z toho zničení, že je to neuveriteľné.

"Vždy mi hovorieval: Chcem, aby si ma ľudia pamätali, ak tu už nebudem."

O finančných záležitostia hovoriť nechcel, ale dodal, že bol schopný zariaďovať mnohé lukratívne zmluvy, ktoré by zabezpečili deti do budúcnosti.

Vymenoval niekoľko mien ľudí, ktorí boli Michaelovými hovorcami, manažérmi, ktorí prichádzali a odchádzali..., ale on mal byť tou ústrednou postavou, zahrňovalo to aj možnú show na Broadwayi s témou Thriller, obchodnú značku na predaj oblečenia... a tiež bol vo vyjednávaniach v hlavnej Michaelovej obchodnej činnosti v Sony/ATV.

Podľa neho sa snažil udržiavať istých ľudí od Michaela, ktori mali záujem prevziať kontrolu nad Michaelom.

"Ja nepatrím do hudobného biznisu, ale vybudoval som okolo Michael ohradu, aby som Michaela pred týmito ľuďmi ochránil."

Ako povedal, znížil Michaelove výdavky aj tým, že prepustil niekoľko ochrankárov, a 2x aj pestúnku Grace Rwaramba, na Michaelov príkaz.

"Chcel som urobiť všetko preto, aby som minimalizoval výdavky a zvíšil tak peniaze, ktorými by sa ušetrilo pri splátkach za pôžičky.

Mali sme dohodu, že ja sa nebudem starať do jeho creatívnej činnosti a on mne do obchodných rozhodnutí."

Povedal, že keď pracoval s Michaelom, venoval sa iba jeho aktivitám, a svoje odsunul. Najviac si tak cení úspech so zmluvou s AEG Live na koncerty v Londýne.

Tohme bol ohromený Michaelovým svetom, cestovali spolu po svete, a videl aj to, ako sa k nemu nielen fanúšikovia správajú.

"Nikdy som nevidel to, ako veľmi ho jeho fanúšikovia milujú, a ako im on ich lásku opätuje."

Aj napriek tomu, že má pred menom titul DR, v záznamoch nemá, že by vykonával prax v USA.

Podľa neho, bol Michael vo výbornom stave, s deťmi mali výživový program a Michael navyše aj zdravú diétu, nikdy nejedol červené mäso, nepil alkohol, a nemal podľa neho ani užívať lieky.

Je vraj smutný z toho, že Michael nebude pochovaný na Neverlande, pretože je to svet, ktorý si Michael vytvoril.

Michaelova matka a sestry boli proti.

Povedal aj zaujímavú vetu, že s Michaelom hovorili o možnosti vytvoril niečo ako Graceland, ale 10x väčší!!, kde by fanúšikovia mohli prísť pozrieť jeho vystavené veci a pamiatky na kariéru vrátane cien.

V deň Michaelovej smrti bol v nemocnici.

Spomenul si na dve chvíle: ako Michael prišiel k nemu domov na večeru Vďakyvzdania, a keď mu s deťmi cez telefón blahoželali k narodeninám, a naposledy, keď videl Michaela v Staples Center na skúškach. Poslednými slovami od Michaela boli, "I Love You".

Obrázek