Prehlásenie Raymone Bain

Raymone Bain poskytla 6.7.2007 vyhlásenie ohľadom vyjadrení možného vystúpenia na BET Awards.

Tlačové vyhlásenie napísala na portál EURweb, kde povedala, že Michael maj nejaké jednania ohľadom účasti na ceremoniáli, ale informácie prezentované reportérom FOX, Rogerom Friedmanom, v médiách boli zavádzajúce. Friedman napísal, že Michael dostal pozvanie, ale bol "neschopný zúčastniť sa". Michael mal odovzdať cenu Diane Ross za celoživotné dielo, a večer mal byť venovaný 25. výročiu vydania albumu Thriller, čo malo byť oslavou jeho celosvetového úspechu.

Bainová ich označila ako nepravdivé, a nechápe, ako môže niekto takto prekrúcať fakty, pokiaľ ide o program, ktorý je naplánovaný alebo, neustále sa pokúšať ohovárať Michaela Jacksona ako osobu a umelca.

"Pán Jackson hovoril osobne s predsedníčkou BET, Debrou Lee, pokiaľ išlo o účasť na slávnostnom večery. Pán Jackson rešpektuje BET, a bol jedným z prvých umelcov, ktorí boli požiadaný na spoluprácu s jeho nahrávacou spoločnosťou v čase, keď sa zakladala táto televízia."

Pokiaľ išlo o informácie, ktoré Friedman napísal o Michaelovom pobyte vo Virgínii, Bainová povedala:

"Pán Jackson sa "nepresťahuje" na Východné pobrežie, akurát hľadá nejaké miesto na oddych, a ako som naznačila, v tomto čase nie je zameraný len na jedno konkrétne miesto."

Neskôr ale potvrdila, že toto miesto by nemuselo byť len na oddych.

The Washington Post informovali, že Michael a jeho deti boli na "24 hodinovom pobyte" na východnom pobreží v Marylande v prenajatom dome.

"Pán Jackson skutočne obdivuje mieste usadlosti na Východnom pobreží, lebo majú rozsiahle pozemky. Jeho Neverland má 3000 akrov, má rád súkromie. A tu sa nedá nájsť veľa takýchto pozemkov, ako na Západnom pobreží."

Ale Bain potvrdila, že Michael mal stretnutie aj so svojimi poradcami a právnikmi a práve preto by chcel byť k nim bližšie.