Reakcia na Rogera Friednama:

Ako všetci vieme, Raymone Bain vydala prehlásenie, v ktorom odmietla a poprela informácie, ktoré rozširuje Roger Friednam a ktoré sú jasným klamstvom a nehanebným útokom voči Michaelovi.

Friedman (pôvodom žid), napísal článok, v ktorom opisoval to, že rodina Jacksonovcov požiadala Thomasa Mesereaua o právnu pomoc v tom, že Michael by vraj mal trpieť nejakými psychickými problémami, ktoré sú vraj výsledkom brania liekov a Michael mal dokonca vykašliavať krv, a má veľké problémy s pečeňou.

Vraj podľa Friedmana sa rodina snaží o to, aby T-Mez určil, či Michael je spôsobilý na to, aby bol svojprávny, pretože podľa neho, Michael je na tom tak zle, že jeho samozvané zdroje povedali, že celé týždne leží v posteli a nie je schopný pracovať na novom albume a všetky jeho reči o tom, že pracuje na albume sú len vymyslené, a že je už 2 roky izolovaný od priateľov, pričom Friednam zaútočil na jeho asistentku, ktorú opísal ako tú, ktorá Michaela manipuluje.

Friedman sa obhajuje tým, že on získal informácie o Michaelovom zdravotnom stave zo súdnych dokumentov, ktoré "legálne získal".

Raymone označil Friedman za klamárku, na čo ona reagovala:

"Roger nemôže robiť nič iné, než len vytvárať výhovorky, na čo využíva lesť. Stojím si za svojím vyhlásením. Ak sa pozriete spätne na správy, ktoré vydal Friedman, tak ma obhajoval, teraz na mňa útočí..., ale to som mohla čakať."

Na jeho článok reagovala aj vyhlásením, o tom, že Michael pripravuje vydanie nových skladieb:

"Michael pripravuje vydanie niekoľkých singlov, ktoré budú vydané skôr než samotný album. už dokončuje vydanie prvých 3-4 skladieb.". Ako dodala, tieto skladby určite výjdu do konca roka 2007.

Na otázku predstaviteľov MJStar.com, či Michael pripravuje aj podporu skladieb buď videoklipmi alebo živými vystúpeniami, odmietla sa k tomuto vyjadriť.