Predajnosť v ČR a SR

Novou albumovou jednotkou, ktorá dobyla vrchol britskej hitparády, je album

Number Ones, ktorý vyšiel v roku 2003, sa na špičku hitparády dostal po tom, čo sa z neho predalo 46 403 kusov, informovala stránka musicweek.com. Minulý týždeň bol album na 121. mieste.

Obrázek

O albumy bol záujem aj na Slovensku. Podľa Českej tlačovej kancelárie sú takmer všetky skladové zásoby vypredané. Napríklad v bratislavských obchodoch sa Michaelove albumy vypredali už v piatok predpoludním. Prvé miesta v predaji obsadzoval aj v slovenských internetových obchodoch. Lisovanie nových cédečiek a tlač obalov prebiehala podľa agentúry naplno už počas víkendu. Prvé dodávky by na Slovensko mohli doraziť ešte v priebehu tohto týždňa.

Očakávajú sa nové pesničky, na ktorých Michael pracoval niekoľko rokov.

Na nových skladbách pracoval spoločne s Will.i.amom z kapely Black Eyed Peas. "Boli svieže a veľmi prepracované. Samozrejme boli melodické. Ako by povedal on, šťavnaté," citovala stránka BBC.

Či sa nahrávky dostanú na verejnosť, nie je jasné. Harddisky so skladbami mal Michael. "Nechcel som byť za ne zodpovedný. Jedna vec je stratiť harddisk s pesničkami Black Eyed Peas, ale nechcel som riskovať, že stratím Jacksonovu hudbu," dodal Will.i.am.

Poslednú skúšku na koncerty absolvoval v stredu. Podľa denníka USA Today, sa Michael možno zdal trochu pochudnutý, nie však chorý. Bol vraj v dobrej forme a pripravený na koncertný návrat. Ten mal byť veľkolepý - pre divákov boli pripravené šesťmetrové bábky, obrovské pavúky, 3D efekty či horiaca posteľ.

Podľa denníka USA Today existuje zo stredajšej skúšky aj záznam. Či ho rodina sprístupní, nevedno.