Michael Bearden potvrdil, že Michael bol fit!

Hudobník a muzikant, Michael Bearden, ktorý s Michaelom spolupracoval na prípravach povedal pre rádio v LA 98.7 KISS FM, že je naštvaný na to, ako média vykresľujú Michaelovo zdravie a vykresľujú ho ako závislého na liekoch a neschopného fungovať!

V rozhovore povedal, že Michael bol v TOP forme, a Michael mal veľmi dobrý rozhľad o politike, umení, hudbe a techlógiách...

Povedal, že Kenny chcel, aby spolupracoval s Michael, lebo Michael by ocenil jeho enegriu, a tak sa stretli.

Michael vošiel do miestnosti vo chvíli, keď hral na klávesách funky verziu skladby Workin Day and Night, a Michael si hneď na to začal pospevoval a tancovať s energiou!

Pracovali spolu 6 dní v týždni, aj keď skúšky neboli každý deň, ale je rozčúlený nad tým, ako "isté zdroje" šíria správy o Michaelovi, ktoré si protirečia oproti tomu, ako on videl Michaela!

Podľa neho Michaela museli "krotiť", lebo Michael mal mnoho vízií, a predstáv, ktoré sa nedali naraz realizovať!

Michael bol podľa neho šťastný z toho, ako rýchlo sa predali lístky na koncerty!

Povedal, že teraz, keď už koncerty nebudú, vydajú všetok materiál zo skúšok ukážu svetu, aké to bolo!

Na otázku, ako si spomína na poslednú noc s Michaelom, povedal, že Michael mal poradu o technických veciach, a potom si prešiel niektoré čísla, na ktorých mu záležalo!

Michael mal podľa Beardena úžasne spievať, tancovať a byť sústredený na prácu!

Potom, keď skončili a Bearden chcel odísť, auto Michaelovej ochranky blokovalo jeho, tak sa vrátil do Michaelovej šatne, a vtedy mu Michael naposledy povedal - "I'll see you tommorow at 2 o'clock sharp, God bless you".

Na otázku, ako by opísal Michaelovu jedinečnosť povedal, že Michael bol neuveriteľne láskavý, a ku všetkých sa správal veľmi milo!