Bližšie o výpovedi Michaela

Ako sme informovali predvčerom, Michael vo svojej výpovedi v prípade nezaplatených pohľadávok počas "jeho" procesu povedal, že reverend Jesse Jackson a miliardár Ron Burkle (priateľ Billa Clintona a finančný podporovateľ jeho kampaní) mu poradili, ako sa dostať z "ťažkých" finančných problémov.

The Daily News vo svojom nedeľňajšom vydaní napísali, že majú k dispozícii 7 hodinový záznam Michaelovej výpovede, kde Michael priznal, že veril ľuďom, ktorí neboli lojálni, a ktorý hrubo zneužili jeho situáciu pred tým, ako porota v Sanra Marii vyniesla oslobodzujúci verdikt v Júni 2005.

Výpoveď bola urobená ešte minulý rok v lete v Paríži, a Michael sa okrem iného vyjadril, že zábavný priemysel je "plný žralokov, šarlatánov a podvodníkov".

"Pretože v tomto biznise sa točia kopy peňazí, je tu príliš mnoho bláznov. Je to zábavný svet, plný zlodejov a gaunerov. To nie je nič nové. Každý o tom vie."

Michael vypovedal, že počas procesu dostal niekoľko rozumných rád od Rona Burkla cez telefón, keď bol počas prestávok v pojednávaniach na toalete, kde ho Ron okrem iného varoval, aby Michael bez toho, aby bol on, alebo ktokoľvek koho poverí prítomný, nič nepodpisoval. Rona priviedol k Michaelovi Jesse Jackson, ktorý pozná Michaela od jeho detstva, a bol aj jeho radcom a konzultovali spolu všetky problémy.

Michaelova výpoveď bola akousi prípravou na civilný proces, ktorý sa očakáva tento týždeň (začal včera). Ide o prípad, v ktorom je Michael žalovaný spoločnosťou - HACKENSACK, ktorá sídli v New Jersey, a ktorá žiada od Michaela 48 mil. USD, ako podiel zo sumy, ktorú vraj táto spoločnosť zabezpečila na refinancovanie Michaelovej finančnej situácie (teda dlhu voči Bank of Amerika, vo výške 272 mil. USD), čo malo byť 9% z asi 573 mil. USD pôžičky, ktorú mala Michaelovi požičať spoločnosť Fortres, a zábezpekou na túto pôžičku mal byť Michaelov podiel v katalógu SONY/ATV. Finančná spoločnosť Hackensack zastupuje firmu - Prescient Acquisition - ktorú vlastní Damon Dash, bratranec známeho rappera Dariena Dasha.

Michael vypovedal, že nikdy nepočul o mene Damon Dash a nepamätá si, že by niekedy podpisoval nejakú zmluvu. Michael okrem niekoľkých osôb obvinil aj svojho brata Randyho, že on mal neoficiálne na starosti rôzne finančné záležitosti.

Michael vypovedal, že bol donútený podpísať niekoľko miliónové finančné zmluvy počas procesu, čím naňho bol vyvíjaný tlak, kvôli nejasnému koncu procesu. O tieto zmluvy sa mal postarať finančník, a spolupracovník Randyho, Don Stabler, z ktorého mal Michael vraj dobrý prvý dojem.

"Pripomínal mi tých ľudí, ktorí žijú v strednej Amerike ako je Indiana." - povedal Michael.

Neskôr ale Michael mal nie celkom dobrý dojem zo Stablera, a nakoniec Michael požiadal o finančné rady od Rona Burkla, keďže sa nielen Michaelovi nepozdávali kroky Stablera. Burkle potom s Jesse Jacksonom konzultovali ďalšie postupy. Podľa Michaela, tým, že si prizval na konzultácie Burkla, Stabler začal byť naštvaný.

"Stabler povedal: V čom je problém? Ty nie si švorc, si teraz zo židmi, a ani s čiernymi nie si švorc." - takto vypovedal Michael, čo mu Stabler povedal.

"Bolo to zlé. Bolo to podlé. Bolo to sebecké. Bolo to odporné. Jednoducho preto, že ma nemohol donútiť podpísať niečo, čo chcel on." - vypovedal Michael.

Michael prezradil, že počas procesu nechal Stabler odkázať nejakú správu cez jedného bodyguarda z Nation of Islam, ktorou spochybňoval jeho černošský pôvod.

Neskôr, ako Michael povedal, Stabler chcel "jeho hlavu". Na čo bol podráždený aj brat Randy, že Stabler takto jedná s Michaelom.

Michael povedal aj to, že Stabler a Randy použili podobné donucovacie taktiky aj v inom prípade, kde sa pokúšali získať jeho podpis pre nejakú zmluvu. Bolo na ranči Neverland a vtedy bola prítomná aj jeho matka, keď predložili jeden zo svojich návrhov.

"Rázne som im na to odpovedal - Nie, nepodpíšem vám to. A len si pamätám, ako napätá bola situácia v miestnosti. Oni potom len odišli."

Nie je celkom jasné, či bude Michael prizvaný k výpovedi, alebo bude stačiť tento záznam.