Vyjdrenie Richarda Altomareho z Universal Express

Richard Altomare, predseda UNIVERSAL EXPRESS, komentoval stav pamätných vecí rodiny Jacksonovcov a jeho najbližšie plány.

"Keďže sme ukončili prvé štádium a jednu z mnohých plánovaných aukcií vecí rodiny Jacksonovcov, chcel by som stručne potvrdiť náš súčasný stav, predajný výsledok a budúce plány pre všetky zúčastnené strany.

Niekoľko násobné a často prehnané emotívne súdne procesy a opakované otázky nad vlastníctvom týchto vecí, vytvorili mnohé príbehy a určite skomplikovali aj to prvé štádium aukcie pôvodných viac ako 1100 vecí v Las Vegas.

Bolo odhalené, že mnohé ťažkosti, práve vďaka našim napätým vzťahom s kupujúcimi, spôsobili, že konečný predajný výsledok nebol taký, ako sme si predstavovali, ako aj odstránenie kľúčových položiek, bez nášho vedomia. Okrem toho, Universal Express nedávno získala súdny príkaz na vrátenie svojho majetku, ktorý bol vrátený pôvodným majiteľom. Táto epizóda a ďalšie problémy, ktoré sprevádzali aukciu, budú zverejnené vo vhodnom čase v blízkej budúcnosti.

Stojím si za tým, že náš pôvodný odhad celej zbierky rodiny Jacksonovcov je od 30 do 200 miliónov dolárov, a stále ostáva v našom vlastníctve, vrátane tých vecí, ktoré sa nám vrátia, ako aj bulvárna hodnota niektorých vecí a čo je najdôležitejšie, vlastníme aj niektoré pôvodné nahrávky.

Bez toho, aby sme odhaľovali ich pôvod a možné finančné partnerstvo, v našej zbierke je 138 záznamov, z čoho je 23 nevydaných skladieb, ktoré si vynútili potrebu určiť definitívne vlastníctvo, pre našu prvú aukciu.

Je právne zaujímavé, že určenie vlastníctva musí predchádzať predaju v aukcii, a mimo všetkých transakcií, samozrejme aj náš pokračujúci právny prípad predaja s SEC. Povolenie denného predaja bez aktuálneho určenia vlastníka, sa dosť čudne vyvíjajú v tomto prípade.

Zatiaľ čo niektorí naši aukcionári lamentujú nad tým, že sa vyzbieralo iba čosi okolo 1 milióna dolárov, ale bez 30 vecí, ktoré neboli na aukcii a približne 25 % z pôvodných vecí, ktoré budú v ďalšej aukcii, určite viac informovaný aukcionári lepšie pochopia potrebu určenia vlastníctva, pre úspešnú obhajobu budúcich právnych sporov, ako aj začatie dialógov s niektorými hlavnými hudobnými zdrojmi. Pôvodné mediálne odhady boli na niekoľko miliónov dolárov, s ďalšími miliónmi dolárov, ktoré sa očakávajú od budúcich predajov a využitia týchto pôvodných nahrávok.

Čím viac je náročné predstaviť veci na predaj, tým dlhšie trvá príprava. Tým aj naša mediálna príprava tak môže byť účinnejšia. Pre tých, ktorí sa nevedia dočkať tejto udalosti, urobíme všetko preto, aby sme akékoľvek právne spory alebo jednania dotiahli do úspešného konca.

Na záver by som chcel povedať, že Universal Express si získal pozitívne ohlasy v médiách, pokračuje vo svojich obchodoch, a preniká na nové trhy a oblasti priemyslu a demonštruje svoje právne skúsenosti a zrelosť.

Náš príbeh s rodinou Jacksonovcov ešte len začal. Dúfame, že hudobné odozvy prebudia tých, ktorí ešte nepochopili veľkosť a príležitosť našich pobočiek a naše konečné obchodné smerovanie.

- uzavrel Richard Altomare.

-------------

Niekoľko noviniek v procese Michael Jackson vs. Universal Express

- sudca vyhovel Michaelovmu návrhu, na podpísanie dohody s Universal Express, aby mu vrátili niektoré osobné veci.

- sudca uložil Michaelovi zaplatiť výdavky na právnikov, a náklady s tým spojené.

- sudca udelil pokutu Universal Express za pohŕdanie súdu, a preto odročil pojednávanie na júl.

- sudca vyhovel aj žiadosti Janet Jackson, aby zakročil a zastavil predaj niektorých jej vecí (žalobu podala 12.6.2007)

- sudca vyhovel žiadosti, aby boli preverené niektoré veci, ktoré stále vlastní UE

- sudca zamietol žiadosť o dočasné pozastavenie predaja proti UE

- sudca nariadil, aby všetky veci, ktoré neboli súčasťou žalôb boli vrátené UE-