Michael hovorí o svojom comebacku - Exkluzívny rozhovor

Michaelov návrat na post Kráľa Popu, je dlho očakávaný a práve za rozbieha.

Je vedený tajomným britským showbiznisovým magnátom, ktorý stojí za fenomenálnym úspechom takých show ako - American Idol, alebo zmluvou a prestupom Davida Backhama ako jeho agent, do amerického futbalového tímu, v hodnote 250 mil. USD do Spojených štátov - Simonom Cowellom.

S Michaelom sa stretol v jednej reštaurácii vo Vegas, kde pôsobil šťastný, zdravo a uvolnený, k tomu dodal: "Mám sa veľmi dobre a užívam si vo Vegas. Je to skvelé miesto na to, aby som ho volal domov" - povedal Michael silným a pevným hlasom.

Pokiaľ ide možné vystúpenia vo Vegas a návrat do popového kráľovstva, Kenny Ortega, ktorý s Michaelom spolupracoval na dvoch svetových turné ako choreograf, dodal: "Sme v jednaní a zvažujeme mnoho možností. Je to v ďalekom horizonte, s rôznymi scenármi. Pracujeme na tom, aby sme zvolili najlepšiu cestu, ktorá dá tomu všetkému zmysel tak, aby to bolo dobré pre každého."

Jeden z pozorovateľov na to dodal: "Navzájom si dôverujú a tak ich projekt stále pokračuje. Keď sa spoja pre nejakú show alebo turné, vždy je to veľká vec."

Okrem Michael spolupracoval počas svojej 30 ročnej kariéry aj s Barbra Streisand, Cher, The Pointer Sisters, KISS alebo Diana Ross. Jeho choreografia pre Madonnin film - Material Girl - mu vyniesla niekoľko cien.

Kennyho pozvali na súkromnú večeru, v oddelenej miestnosti chránenej bodyguardmi v čínskej reštaurácii vo - Wynn resort hotel and casino.

Niektorí si myslia, že ak je niekto schopný vrátiť Michaela úspešne na scénu, je to Simon Fuller - producent a manažér iných hviezd. "Perfektne to do seba zapadá - najväčšia popová hviezda hľadá najúspešnejšieho manažéra na svete" - bol jeden z komentárov.

Fuller dosiahol úspech nielen s show ako - American Idol, ale aj ako manažér takých hviezd ako je Kelly Clarkson, Ruben Stoddard a Clay Aiken, alebo Annie Lennox, a len v 2003 zarobil 60 mil. USD, pričom sa postaral o tom, aby jeho projekty zarobili na reklame, predaji a hudbe viac ako 1 miliardu USD.

Je tu aj iné zaujímavé spojenie pre Michaela. Fuller si rozdeľuje svoj pracovný čas medzi Londýn, Los Angeles a Francúzsku riviéru, a tiež má aj obchodné investície vo Vegas s Cowellom, a ďalším miliarrdárom, ktorý investuje do nehnuteľností, vrátane spravovania Gracelandu Elvisa Presleyho, keď ho Priscilla predala. (Lisa Marie a Priscilla boli v čase, keď bol vo Vegas aj Michael na oslavách 39 narodenín Lisi v jedno hotely, blízko Michaelovho - Michael je ubytovaný na západnej strane Vegas, blízko Sahary, kde je priamy prístup do všetkých zaujímavých miest vo Vegas).

Michaelova večera bola aj o možných jednaniach o vystupovaniach, ale aj o stretnutí s investorom Jackom Wishmom, ktorý navrhol projekt pre Donalda Trumpa a výstavbou jeho - Trump International Hotel Tower - a ten povedal:

"Michael je nadšený návratom do sveta zábavy. Je jedným z najväčších umelcov na svete."

Michael okrem tohoto stretnutia bol aj na vystúpení magickej show - Lance Burtona - v Monte Carlu spolu so svojimi deťmi. Ako povedal: "Skutočne milujem mágiu, skutočne som si užíval túto show. Je to úžasné. Milujem objavovať záhady mágie."

Michael prišiel na vystúpenie zadným vchodom, kde ho strážila nielen jeho ochranka, ale aj ochranka Monte Carla, a zasadol pred javisko a jeho reproduktory, a keď skončila show, rýchlo sa vytratil za závesom pódia, aby nevyrušil divákom.

Michael bol podľa človeka, ktorý s ním robil rozhovor, nielen uvolnený, ale aj šťastný.

"Tu vo Vegas, to je celkom nový Michael. Cíti sa uvolnený. Má rád to, keď si môže výjst von bez toho, aby bol obťažovaný. Má rád tunajšie reštaurácie, ale najviac miluje predstavenia. Myslím, že v najbližších mesiacoch si príde pozrieť väčšinu z nich. Je to prvý raz, keď sa cíti menej pod tlakom. Je pripravený pracovať a je na tom najlepšom mieste."

Michael si prišiel pozrieť do hotela MIRAGE predstavenie LOVE - muzikál so skladbami The Beatles. Po predstavení si zašiel do jedného obchodu so suvenírmi tejto show, kde si kúpil niekoľko vecí, a prekvapilo sa nechal odfotiť s niektorými fanúšikmi, aj napriek jeho silnej ochranke. Stretol sa aj s hercami v zákulisí, kde im zablahoželal a poďakoval k vystúpeniu.

"Všetci si ho uctili ako hosťa a on im za to poďakoval. Vyjadril k nim svoj obdiv a povedal, že to bol preňho neuveriteľný zážitok, na ktorý nikdy nezabudne" - povedal jeden z členov súboru.

Michael sa nechal vyfotiť aj so Simonom a Kennym, s ktorými sa stretol, a redaktor, ktorý s nimi bol im povedal, že každý netrpezlivo čaká na Michaelom návrat, a že Vegas je potešené, že ho Michael nazval svojim domovom.

"Bude to dobré" - povedal Michael, a Kenny k tomu dodal: "Chceme to urobil a keď to bude hotové, sami uvidíte, že to bude prospešné pre každého"

Pre Michaela je zaujímavé aj to, že Fuller spolupracuje s miliardárom - Robert F X Sillermanom, ktorý investuje s Fullerom do takých projektov ako je aj - Cirque du Soleil (Slenčný Cirkus), predstavenia o Elvisovi, ktoré by sa mali odohrávať v MGM City Center Hotely v najbližšom čase. Sillerman odkúpil väčšinu balíka vo Fullerovej spoločnosti - 19 Entertainment za 190 mil. USD, ale má aj podiely v muzikáloch na Broadway, takže sa objavujú aj špekulácie o tom, že by mohli prevziať starostlivosť nad Michaelovými finančnými záležitosťami a majetkom, a môžu tak vylepšiť Michaelovú kariéru lepšie ako kedykoľvek predtým.

Reportér, ktorý bol s Michaelom povedal, že si pamätal to, ako sa stretol s Michaelom a Donaldom Trumpom v jeho - Atlantic City Trump Plaza hotel - pred pár rokmi, ale neodvážil sa pýtať sa na jeho 18 mesačný exil, po tom, ako bol zbavený obvinení súdom v 2005 a keď sa presťahoval do Bahrainu.

Michael dal iba jeden rozhovor cez telefon odkedy sa vrátil do Vegas, aj keď hovoril o pohrebe Jamesa Browna. Oficiálne potvrdil, že reportér Associated Press, ktorý informoval o návrate - Kráľa Popu , nemohol vedieť, kde je Michael ubytovaný tak, ako o tom písal a že mal povolenú len jednu otázku, a keď sa ho spýtal ako sa má, bolo to ako znamenie, že sa pýtal práve túto otázku. Pre reportéra bolo pozvanie k Michaelovi poctou, lebo videl a spoznal Michaela inak, než bežný človek.

(VegasPopular)