SONY/ATV kúpila ďalší významný hudobný katalóg !

Michael a SONY Music ako spoluvlastníci nahrávacej spoločnosti SONY/ATV získali od mediálneho gigantu VIACOM hudobný katalóg - Famous Music LLC.

Michael vo svojom vyhlásení povedal: "Toto je míľový krok pre Sony/ATV Music Publishing. Táto rôznorodá kolekcia skladieb v tomto katalógu, obsahuje celý rad od klasických až po súčasné hity, a som potešený, že sme mohli spojiť Famous Music so Sony/ATV."

Katalóg Famous Music obsahuje viac ako 125.000 skladieb, medzi ktorými sú takí umelci ako - Shakira, EMINEN, Busta Rhymes, Akon, Christina Aguilera, Daniel Powter, ako aj hudobné katalógy umelcov ako sú - Bjork, Boyz II Men, Beck, Duke Ellington, ale aj skladatelia súčasných hitov ako Linda Perry (,ktorá napísala skladby pre Pink, Gwen Stefani a Christinu Aguilera), 7Aurelius (LL Cool J a Mariah Carey), Fred Jerkins III (Destiny's Child a Whitney Houston), Dave Tozer (John Legend), Mike Mangini (Joss Stone a Baha Men), Charlie Midnight (Hilary Duff a James Brown), Darrell Scott (Dixie Chicks a Faith Hill), Modest Mouse, Jet and Ozomatli a mnoho dalších, vrátane originálnej filmovej hudby k filmom - Braveheart, The Godfather, Forrest Gump, Mission Impossible, či skladby známych muzikálov predstavených na Broadwayi.

Famous katalóg obsahuje aj divíziu - Extreme, ktorá obsahuje nespočetné nahrávky a hudobné kompozície, ktoré sú určené pre komerčné použitie v televízii a rádiách, filmoch a televíznych produkciách, hlavných alebo káblových vysielateľov po celom svete.

Martin Bandier, predseda SONY/ATV k tejto kúpe povedal: "Hudobný katalóg - The Famous Music, je svetová trieda, ktorá ponúka staré a známe evergreeni, ktoré ľudia poznajú a milujú. To čo robí tú veľkosť tohoto karalógu, je jeho hudobná hĺbka a verím, že toto spojenie so SONY/ATV je ďalší krok k rozvíjaniu našich plánov expandovať a rozširovať naše možnosti. Sme tiež veľmi radi, že do našej hudobnej produkcie patrí aj divízia EXTREME, kde je cenný kreatívny tím a jedinečný obchodný model, ktorý bude úžasným doplnkom k našim hudobným obchodným aktivitám. Tento obchod tak dal jasne najavo, že tu patríme a sme v hre."

"Famous Music je jedna z ikon v hudobnom priemysle. Sme radi, že Sony/ATV Music Publishing uznala jeho veľkú hodnotu a potenciál. Práve vďaka talentu a schopnosti nášho managementu vo Famous Music, sme mohli priniesť prospech pre všetkých, konkrétne vďaka nášmu dlhoročnému predsedovi Irwinovi Robinsonovi, a výkonnému finančnému vice-prezidentovi, Margaret Johnsonovej. Vieme, že naši skvelí manageri majú pred sebou skvelé dni ďalšej práce, a chceme sa im všetkým poďakovať za ich skvelé schopnosti a výkony." - povedal Philippe Dauman, prezident a výkonný predseda VIACOM.

Famous Music bola založená v roku 1928, a dodnes patrí k najväčším nezávislým hudobným vydavateľom.

Kúpa katalógu Famous, je za ostatné mesiace, druhý významný krok v hudobnom biznise, ktorý výrazne posilňuje pozíciu spoločnosti Sony/ATV potom, ako získala pred časom legendárny katalóg skladateľov Jenny Leibera a Mikea Stollera - the Leiber Stoller Katalog, ktorí napísali mnohé skladby aj pre Elvisa Presleyho.

Sony/ATV od svojho založenia v 1995, teraz spravuje už takmer 600.000 skladieb a vydavateľských práv, ku ktorým patria aj - The Beatles, Beck, Brooks & Dunn, Leonard Cohen, Neil Diamond, Bob Dylan, The Everly Brothers, Fall Out Boy, Jimi Hendrix, Billy Mann, Joni Mitchell, Graham Nash, Willie Nelson, Roy Orbison, Richie Sambora, Stephen Stills, KT Tunstall, Hank Williams a ďalší.

Týmto spojeným sa tak vytvorilo 4 najväčšie hudobné vydavateľstvo.

Zmluva o kúpe katalógu sa odhaduje na 370 mil. USD, a podľa zdrojov bola vyplatená v hotovosti.