Ola Ray žiada otvoriť prípad

Napriek mediálnym správam, že herečka Ola Ray opäť žaluje Michaela, za nezaplatenie za účinkovanie v klipe Thriller, žiadny prípad nie je aktuálny. Tento jej prípad bol uzavretý v Decembri 2008, lebo nevedela preukázať svoje požiadavky.

Ola Ray, ktorá hrala Michaelovú priateľku v klipe Thriller žiadala minulý rok zaplatenie za jej účinkovanie, lebo ako v žalobe proti Michaelovi uvádzala, že dovtedy jej za to nezaplatili. (následne potom ako žaloval Michaela aj režisér John Landis, ktorého prípad bude prejednávaný 11.5., pričom ide o dve samostané žaloby Landisa, ktorý požaduje nevyplatené tantiémy z predaja a vysielania klipu Thriller a autorských práv na Thriller)

Napriek tomu, že prípad bol uzavretý, teraz ho žiada znovu otvoriť, tvrdiac, že bol uzavretý omylom. Pričom v roku 2007 sa vyjadrila, že to nebol Michael, ktorý ju mal okrátiť o peniaze z videa, a čiastočne sa mu ospravedlnila.

V roku 2008 tvrdila, že jej Michael poslal šek na $3,775, no nebolo jasné, či jej to Michael mal zaplatiť za jej účinkovanie, alebo to bolo z "vďaky", keďže Michael nemal dôvod jej nič osobne platiť (na to je produkčná spoločnosť)

Toto nie je prvá žaloba Oly Ray, už začiatkom 90 rokov žalovala Michaela, že jej bol prisľúbený percentuálny podiel na videu Thriller.

Nakoniec bol prípad vyriešený mimosúdne a bolo jej vyplatených $10,000 prostredníctvom agentúry the Screen Actors Guild, ktorá zastupuje hercov v právnych veciach.