Aukcia - update

Ako sme Vás už informovali, v apríli sa bude konať štvordňová aukcia Michaelovych umeleckých diel, oblečenia a iných vecí z Neverlandu. V marci budú vybrané ukážky z aukcie vystavené v Dubline a Londýne. Aukčná spoločnosť Julien´s očakáva obrovský záujem médií a fanúšikov z celého sveta.

Darren Julien a jeho tím mali možnosť viac ako dva mesiace stráviť na Neverlande, aby spisovali veci, ktoré by boli vhodné do draždby. Čo našli, bola podľa nich - neuveriteľná umelecká zbierka, ktorú ešte v domoch celebrít nevideli.

Michael Doyle, ktorý zostavoval katalóg Michaelového majetku a určoval cenu jednotlivých kusov, povedal: "Zdalo sa mi, že čokolvek Michael vlastní, je buď z bronzu, mramoru alebo zo zlata." Podla spoluvlastníka Julien´s bude cena Michaelových vecí stanovená akokeby ich nevlastnil Michael Jackson, ale hocijaký bežný človek.

Zbierka obsahuje napr. brnenia, ručne robené kráľovské koruny, vrátane vyrezávaného trónu s červeným zamatom, ako aj kráľovský plášť; darček od Michaelových detí a ich podpisom ku dňu - Dňa otcov; portrét mladého Michaela v alžbetínskom oblečení držiac korunu na zamatovom vankúši...

V sklade na predmestí Los Angeles, boli nájdené oprené brány z Neverlandu, bronzové sochy anjelov a iných bytostí; mramorová replika rímskeho cisára, obrovská socha Prométea; rôzne druhy hračiek a elektroniky; ale aj knihy - o Disneym, Petrovi Panovi, Alfredovi Hitchcockokovi, biografia MalcomaX, a knihy o histórii černochov.

K výstavným kusom budu patriť samozrejme osobné veci a oblečenie Michaela, od čias the Jackson5 až po súčasnosť, vrátane odznakov a praciek napr. Kráľovských vzdušných síl, alebo Thaijského úradu na kontrolu narkotík.

Podľa najnovších informácií, bude celú aukciu vysielať aj prodtredníctvom internetu televízia - the Auction Network

Obrázky na diskusii!