John landis - update

John Landis podal v stredu (28/01/2009) ďalšiu žalobu, tentokrát proti Michaelovi Jacksonovi a producentovi Jamesovi L. Nederlanderovi. Podla Landisa sa títo dvaja nemali právo dohodnúť na divadelnom spracovaní Thrilleru, keďže Michael nevlastní plné práva na Thriller, ktorý Landis režíroval. Landis tvrdí, že Michael prijal za poskytnutie autorských práv 400 tis. dolárov. Režisér je pripravený, v prípade potreby, celý projekt zastaviť. Nederlanderov právnik včera uviedol, že nezrovnalosti z minulosti sa určite podarí vyriešiť.

Navyše, Landis nemá žiadne autorské práva na skladbu Thriller, ale iba na video ku skladbe. Landis ale predpokladá, že muzikál bude založený na téme videoklipu, ktorého je autorom.

Autorom skladby je Rod Temperton!

Preto bude zaujímavé sledovať spor vo vzťahu k videu a jeho predajnosti, a pripravovanému muzikálu, ktorý má obsahovať aj skladby z albumu Off The Wall.

Žaloba bola podaná 21. januára v Santa Monike, len niekoľko dní predtým, ako sa objavila správa, že James L. Nederlander kúpil práva na adaptáciu Thrilleru do podoby muzikálu.

Žalobcom je firma Landis' Levitsky Production Inc., ktorá tvrdí, že vlastní päťdesiatpercentný podiel zo zisku projektov spojených s Thrillerom.

Samozrejme sa predpokladá vyriešenie prípadu mimosúdne.

Zaujímavosťou je aj samotný fakt, že muzikál s témou Thriller-u, sa predsa objavil už v existujúcom projekte Thriller LIVE, ktorý zprodukoval Adrian Grant, dlhoročný fanúšikovský aktivista, a autor knihy - Visual Documentary.

+

Originál žaloby Johna Landisa

LINK

Obrázek