Aukcia

(kliknite pre zväčšenie)

Obrázek

Aukčná spoločnosť - Julien's Auctions - usporiada aukciu - Michael Jackson Auction Set, ktorá je pripravená na 21-25 Apríľa, 2009

Ide o autorizovanú aukciu samotným Michaelom, v ktorej bude ponúknutých viac ako 2000 kusov vecí od rukavíc, drobných umeleckých predmetov podpísaných Michaelom, ako aj osobné predmety.

Počas päťdňovej aukcie vydražia napríklad trblietavé rukavice, ktoré použil Michael k skladbe Billie Jean v roku 1983, boli vzorom pre mnoho replík. Ich vyvolávacia cena je stanovená na 250 tisíc amerických dolárov.

Medzi ponúkanými vecami sa nachádza aj veľkolepá brána, ktorá kedysi viedla do jeho ranča Neverland.

Michael chce venovať časť zisku charitatívnej organizácii MusiCares, ktorá pomáha hudobníkom v núdzi.

Miesto konania bude v 9900 Wilshire Blvd, vedľa hotela Beverly Hilton Hotel.

Aukcia bude prebiehať aj LIVE na stránkach Auction Network.

Katalog vecí si môžete objednať za $100, ale bude dostupná aj limitovaná verzia katalogu, podpísaná Michaelom za $500!!!

Podľa predstaviteľa aukčnej siene Darrena Juliena, celá aukcia prebieha pod dohľadom Michaela z jeho vlastného rozhodnutia a má nad ním 100% kontrolu, na ktorom spolu jednali asi 5 mesiacov.

Podľa jeho slov sa predpokladá, že by sa niektoré najvzácnejšie kusy mohli vystaviť aj na niektorých miestach po celom svete ako v Londýne, Tokyiu, New Yorku, Dubaii and Santiagu.

Odmietol dohady, že Michael je týmto donutený predávať svoje veci kvôli finančným problémom.

Dostupné budú podpísané verzie iba do 1.3.2009!

Viac info - LINK

+

LINK

Foto katalogu je hore.