Hlavná úloha pre muzikál o Michaelovi

Už onedlho sa začne turné hi-tech muzikálu, ktorého základom budú skladby Michaela Jacksona po Veľkej Británii - THRILLER LIVE, ktoré by malo trvať asi 8 týždňov.

Do hlavnej úlohy malého Michaela Jacksona bol vybraný 10 ročný chlapec z Mount Pleasant, Swansea - Shaheen Jarfargholi, ktorý vyhlásil, že je Michaelov veľký fanúšik, a skutočne nevedel čo robiť od radosti, keď sa dozvedel, že ho vybrali do tejto náročnej úlohy.

Predstavenie bude mapovať Michaelou kariéru od The Jackson 5 až k jeho sólovým nahrávkam.

Shaheen má už svoje skúsenosti s hraním v škole - Swansea's Mark Jermin Stage School, ale ako povedal, musel prejsť cez 4 výberové konania, aby túto úlohu dostal. K tomu sa ale objavil aj po boku TITA Jacksona, Michaelovho brata, keď s ním vystupoval po koncertných halách.

"Musel som spievať rôzne verzie Michaelovích skladieb pre producentov a režisérov, čo ale nebol žiaden problém, pretože ja skutočne milujem jeho hudbu a moja mama je tiež jeho veľkým fanúšikom. Čakal som na telefonát, či som to dostal, a keď mi môj agent povedal, že ma vybrali, začal som plakať a vravel som si, že som tak šťastný a že sa nemôžem dočkať toho, kedy začneme."

So skúškami začal v Londýne a poctivo sa pripravuje na svoju úlohu. Objavil sa už v niekoľkých hrách, ale aj v reklame.

Jeho matka na to povedala: "To je presne to, čo miluje a je to preňho aj fantastická príležitosť."

Jeho učiteľ herectva a agent, Mark Jermin (29) povedal: "Toto je ideálna rola pre mladého Shaheena, má skutočne nádherný hlas na to, že je ešte dieťa, a je aj skvelý umelec. Je skvelé vidieť ho ako rastie a ako sa vyvíjal na školskom javisku celé tie roky, a toto je čerešnička na torte."

Vystúpenia by sa mali konať v halách pre asi 3000 ľudí, vrátane takých miest ako sú: Hammersmith's Apollo Theatre, St David's Hall, Cardiff, a the Glasgow Royal Opera House.

Prvé vystúpenie sa bude konať v The Reading Hexagon - 6.5.2007, do projektu je zapojených viac ako 30 tanečníkov, spevákov, gospelový zbor a živá kapela, podporená audio vizuálnymi efektmi, pod choreografickým vedením - LaVelle Smith Jr., ktorý spolupracoval okrem Michaela aj s Janet, Beyoncé, Rolling Stones..., podporené videoklipmi a skladbami Michaela ako - I Want You Back, I'll Be There, Blame It On The Boogie, Can You Feel It, Rock With You, She's Out Of My Life, Billie Jean, Earth Song - a mnohé iné počas dvoch hodín.

Muzikál je produkovaný Adrianom Grantom, ktorý je aj autorom najrozsiahlejšej a najpredávanejšej biografie - The Visual Documentary a Making HIStory - o Michaelovi.

Toto turné bude aj oslavou 25 výročia vydania (vôbec najpredávanejšieho) albumu THRILLER, teda presne 25 vystúpení, ktoré budú oslavou hudby a majstrovstva Michaela Jacksona a jeho bratov tak, ako nikdy predtým.