Doplňujúce info z pojednávania

Bankim Thanki QC, reprezentujúci šejka, ho pred súdom obhajoval aj tým, že deň potom, ako skončil Michaelov proces, Michael "nahral" jednu zo skladieb, ktorú "zložil" šejk, a ktorú chcel vydať ako charitatívny singel pre obete ničivých záplav Tsunami, čo podľa neho malo ukazovať skladateľské schopnosti šejka a kvalitu Michaelovho hlasu.

Následne na to šejk ponúkol spoluprácu s Michaelom, a chcel, aby Michael vydal svoje nahrávky v jeho nahrávacej spoločnosti, ktorú by takto vytvoril.

Tvrdil, že Michaelova asistentka - Grace Rwaramba - požiadala šejka o vyplatenie účtov za Neverland, aby Michael mohol odísť za ním do Bahrainu.

A tak mal finančne podporovať Michaela od skončenia procesu, čo malo prekvapiť aj samotného šejka, v akých finančných problémoch Michael je.

Michael doteraz tvrdí, že bol "zatiahnutý" do tejto zmluvy, ktorá chybne reprezentovala nahrávaciu spoločnosť, ktorá mala vydávať nahrávky po celom svete. Ďalej tvrdí, že šejk využil aj jeho emocionálnu slabosť po procese.

Nakoniec, Michael prijal pozvanie šejka do Bahrainu, kde mu zaňho platil účty. Michael sa však nezúčastňoval nahrávania skladby pre obete hurikánu Katrina, ktorá mala názov - I Have This Dream, ale nebola nikdy vydaná.

Aj šejk aj Michael súhlasia v tom, že neboli spokojní s vokálmi na nahrávke, a Michael ich už viac nenahral nanovo.

Pred súdom bolo premietané video z nahrávania videa ku skladbe - I Have This Dream, ktoré sa nahrávalo v the Metropolis Studio.

Vo videu sú zobrazení fanúšikovia, ktorí sa snažia "dotknúť" Michaela, keď prichádza... a sú počuť pasáže textu: "I'm Into Something Good" a "Ferry 'Cross The Mersey"...

Šejk

Obrázek

Obrázek

Obrázek