Zážitok Jamieho Fostera s Michaelom a jeho deťmi

Celý článok:

Bol to môj celoživotný zážitok, keď som dostal pozvanie stretnúť sa s Michaelom Jacksonom v Tokiu.

Bol so jediným reportérom, ktorý mohol byť v blízkosti Michaela a jeho matky Katherine Jackson a jeho tromi deťmi - Princeom Michaelom (10), Paris (9) a Princeom Michaelom II (5), ktorého každý prezýva "Blanket". O Michaelovi a jeho vernými fanúšikmi, ktorí asi žijú len preto, aby sa stretli s Kráľom Popu, som tak zistil toho oveľa viac.

Dnes je okolo Michaela personál, ktorí tvoria Afro-Američania, od bodyguardov cez vlasového stylistu, ktorý Michaela udržuje v najlepšej stylovej forme, akú som kedy videl. Jeho hovorkyňa Raymone Bain vedie celý tím ľudí a k Michaelovým fanúšikom, ktorí ho skutočne milujú, sa správa veľmi pekne.

Samozrejme, nemyslím si, že Michael by v tomto nejako zaostával. Zistil som, ako si Michael veľmi váži svojich fanúšikov a aký je k ním vľúdny a prívetivý. Pre nich je ochotný urobiť čokoľvek. Videl som ako sa modlil s jednou pani, ktorá mala problém, ako sa s nimi ochotne a nespočetne fotil a podpisoval stovky autogramov.

Keď príde na jeho deti, Michael je skutočne obetavý otec. Hneď v prvú noc v Tokiu, všetci sme sa vybrali do tokíjskeho Disneylandu, pretože Michael chcel ukázať deťom atrakcie. Ľudia zo zábavného parku urobili to najlepšie čo mohli pre Michaela a jeho deti, aby neboli rušení, keďže nemali so sebou ochranku, ktorá by ich chránila pre tisíckami návštevníkov a fanúšikov, ak by vedeli, že Michael je tam.

Najprv sme si dali večeru a sledovali ohňostroj v zábavnom vodnom parku DisneySea. Ľudia sa snažili dostať k Michaelovi cez zadnú časť parku, a tak Michael nemohol vyjsť do ulíc Disneylandu, až kým ho pre Michaela neuzavreli, ale aj tak ostalo zopár fanúšikov, ktorí si našli cestu ako sa dostať k Michaelovi. Títo ľudia akoby vedeli, aký bude Michaelov ďalší krok predtým než ho urobí. Študovali o ňom všetko, a dokonca asi 8 ľudí si rezervovalo izby v hotely - The Four Seasons Hotel Chinzan, kde bol Michael s rodinou ubytovaný. Ako to asi urobili? Vlastne oni vedia, aký hotel Michael preferuje. Dokonca asi vedeli, akú atrakciu si Michael pozrie ako prvú v Disneylande, takže niektorí z nich stáli dlhé hodiny pred parkom Petra Pana. Iní sa zasa dostali do zadnej časti parku pre zamestnancov, kde parkovali naše autá. Bol som šokovaný tým, ako sa tie decká z hotela snažili bez kabátov v dosť chladnom počasí aspoň na chvíľu uvidieť Michaela. Keď sa priblížili k autu, nechceli sa ani pohnúť. Raymone ich chcela nechať stáť vedľa auta, ale ochranka ich držala v bezpečnej vzdialenosti. Michael ich pozdravil predtým, než sme išli pozrieť Mickey Mousa, a dokonca Raymone im potom ponúkla odvoz, keď zistili, že vlaky už nepremávajú. Ale títo fanúšikovia boli pripravení prejsť 30 míľ v chladmom počasí naspäť, len aby uvideli Michaela. Akoby žili len preňho, a chceli dýchať ten istý vzduch ako on. A pritom to nie sú bohatí ľudia. Niektorí sú čašníci, zdravotné sestry, študenti..., ktorí si šetria celý rok na výlet, aby aspoň na chvíľu uvideli Michaela. A to ho niektorí takto sprevádzajú už aj 10 či 30 rokov! Michael dokonca niektorých aj pozná, keď ich takto vidí opakovane. Videl som, ako boli ľudia, ktorí Michaela objímali doslova v mdlobách a triasli sa. Raz nás sledovali v taxíkoch a keď sme zastavili pri semaforoch, fanúšikovia aj premávku zastavili, len aby sa odfotili s Michaelom alebo získali jeho podpis. Bolo to neskutočné! Bol som až vydesený.

Ale keď sme sa vrátili do Disneylandu, Michael a ja sme si spievali pieseň Mickeyho Mousa, a Mickey si asi obľúbil moje spievanie, lebo ma objal a nechcel ma pustiť. A tiež ma pobozkal na pery! Nikdy som nebol v Disneylande, ani v Štátoch, takže som bol zo všetkého tak trocha mimo. Keď som zazeral na tie atrakcie ako na malý svet, všimol som si, ako pozorný a starostlivý bol Michael k svojim deťom. Kúpil im hračky, a aby som bol úprimný, podával im ich zdvorilo a nenáročne, verte tomu či nie, úplne normálne. Deti sú pokojne a sebaisté, sú aj uvolnené a vedia dokonca vtipkovať s otcom. V jednom momente si Michael myslel, že Paris bola ku mne hrubá a jeho to nazlostilo. Vychováva ich k tomu, aby neboli namyslení a vystatovační/snobskí, než mnoho detí, s ktorými som sa stretol. Blanket má dlhé vlasy, ktoré mu siahajú na chrbát, a keď som bol pri nich, deti nosili šatky len na verejnosti, ale žiadne masky aké mali keď boli menší.

Keď Michael bol v Tokiu na jeho fanúšikovskej party, kde lístok stál 3500 dolárov, fanúšikovia mohli stráviť s Michaelom asi jednu minútu. Potom bol Michael na súťaži umeleckých talentov, ktorí si nemohli dovoliť drahé lístky. Traja víťazi potom mohli s Michaelom povečerať, ale keď Michael videl tie úžasné výtvory, nakoniec sa rozhodol, že pozve 11 umelcov, lebo nechcel, aby so to bolo takto zúžené, lebo si to určite zaslúžili. Michael tiež strávil istý čas aj s handikepovanými a deťmi z detských domovov. Predtým než Michael opustil Tokio, navštívil aj vojenskú základňu, na ktorú bol privezený helikoptérou Black Hawk. Asi 5000 členov oddielov a ich rodiny sa prišli naňho pozrieť. V Japonsku som sa stretol aj s mnohými čiernymi spevákmi, ktorí sa tu živia ako speváci na svadbách alebo oslavách. Jeden z nich ma vzal aj do klubu, kde spieva len pre bohatých Japoncov. Títo ľudia platia aj 7000 dolárov za jednu noc, jedia suchi a kupujú si drahé vína. Bolo pozoruhodné vidieť ako žijú černosi v Tokiu. Sú tam skutočne šťastní.

Celý môj pobyt tam bol úžasný a som veľmi povďačný Michaelovej rodine a jeho managementu, že mi dovolili stráviť s nimi čas. Neboli povolené žiadne rozhovory, len užívanie si a tiché pozorovanie tejto superstar. Som prekvapený, že Michael je tak láskavý, ako len môže byť, a že môže nájsť šťastie aj napriek tej negativite, ktorá ho obklopuje každý deň.