Detaily pojednávania II

Svedok - Mark Steward:

On je osobným priateľom šejka a filmárom, ktorý režíroval video k hurikánu Katrina.

Podľa neho, šejk si rezervoval nahrávacie štúdio v Londýne pre všetkým zúčastnených - umelcov, zvukárov..., a všetci mali byť ubytovaný v hotely Dorchester.

Podľa neho sa ale veľmi malo natočilo. Asi 300,000 libier stálo vybavenie na natočenie videa, ktoré plánovali k singlu.

Ako tvrdil, on predstavil Guya Holmesa šejkovi, pretože ho považoval za veľmi skúseného v hudobnom priemysle, a šejk chcel práve takého človeka.

Michael chcel byť vo filmovaní veľmi zainteresovaný. Podľa neho Michael povedal - "Budem stáť za tebou, a budem ti hovoriť ako to chcem."

Na otázku, prečo sa natočilo len tak málo, odpovedal, že to bola vina Michaela.

A to preto, že Michael sa buď nezúčastnil daného dňa, kedy sa malo natáčať, alebo nebol v štúdiu, keď mali nahrávať.

--------------------

Svedok - John Joseph Barnes Jr:

Hudobný producent a šéf INNER SOUND Inc California.

Pre Michaela pracuje od roku 1983, a bol požiadaný Michaelom, aby prišiel do Bahrainu a spolupracoval na nahrávaní singla.

Michael ho predtým požiadal, aby urobil súpis nahrávok, ktoré mali predtým "uschované" a nevydané.

Podľa jeho výpovede, bol stále kreatívnym riaditeľom 2Seas Records.

Na otázku, čo urobila "neexistujúca" spoločnosť od Júna 2006, keď Michael odišiel do Bahrainu odpovedal, že vytvorili tím skladateľov, zakonponovali nevydané skladby do "portfolia", a pripravili nové veci na vydanie v roku 2009.

Podľa jeho výpovede sa ale dostalo na to, že on bol zamestnaný samotným šejkom - teda tým, kto ho platil.

Sudca sa ho spýtal, či je zainteresovaný v spoločnosti 2Seas, na čo on odpovedal, že nemá s touto spoločnosťou žiadne právne záväzky.

Podľa jeho výpovede sa ukázalo, že hudbu k skladbe, ktorá nie je nijako pomenovaná, len ako - The Katrina Song - napísal David Foster.

Na otázky, koľko stálo nahrávanie tejto skladby, Barnes Jr. odpovedal, že spoločnosť INNER SOUND dostala veľkú sumu, ale nemá doklady a vyúčtovanie, takže nie je podľa neho presne určené koľko sa na tento projekt použilo peňazí.

Jeho výpoveď ukázala aj zaujímavosť, že podľa toho, ako to vnímal -

Michaelov hlas pri naspievaní tejto skladby, znel veľmi slabo, iba asi 65-70% zo sily, ktorú mal kedysi Michael, napriek tomu, že šejk hovoril pred "svetom", že Michaelov hlas znie nádherne. Skladbu si vypočuli aj prítomný v miestnosti.

Ako sa ukázalo, brat Johna Josepha Barnes Jr. je šejkovým právnikom v USA, a tiež bol zapojený do tohto prípadu.

Ako dodal Barnes Jr., stále je zamestnaný šejkom, štúdio je stále "v prevádzke", a dúfa, že v budúcnosti sa uskutočnia nejaké projekty.

Zatiaľ nie je ďalší svedok, okrem Michaela, ktorý by mal vypovedať v pondelok!!!

Bude to tretí krát v Michaelovom živote, kedy bude v pozícii svedka, ktorý bude na lavici svedka v krížovom vypočúvaní (prvý raz to bolo v 2003 počas pojednávania žaloby Marcela Avrama na 20 mil. dolárov, kde Michael nakoniec prehral súd, a musel zaplatiť 5 mil., a počas pojednávania na autorské práva na skladbu Dangerous v 1992). Určite sa ho budú pýtať na jeho financie, prečo bral drahé multimilionové dary, na jeho predstavy o projekte, ako jedná s ľuďmi ako obchodník...., určite však bude musieť seba prezentovať seriozne, aby dodal prípadu závažnosť.

(zaujímavé, že nikto nemá bločky ako vyúčtovanie nákladov, všetko sa dialo ako to vyzerá len tak, že šejk platil zo svojho "vrecka" a nikomu nedal potrvdenie, keďže to platil on, pričom šejk mal vo svojich výpovediach značné nezrovnalosti - na otázky sudcu, ako došiel k sume 7 milionov, povedal, že to bolo na základe zmluvy, ktorú s Michaelom podpísal - teda ten návrh?

Avšak jeho právnik povedal, že v čase podpísania zmluvy to bola suma menej ako 6 milionov, ktoré mu šejk zúčtoval.

Advokátska spol. Bankim Thanki QC, ktorá zastupuje šejka, tvrdla pred súdom, že šejk Abdullah nechce viac spolupracovať s Michaelom na žiadných projektoch, a že chce urobiť hrubú čiaru za ich priateľstvom, a nič iné, len svoje peniaze späť!)

Šejk Abdullah bin Hamad al-Khalifa:

Obrázek

Obrázek

Obrázek