Detaily súdu z 21.11.

Vypovedali aj Guy Holmes, Mark Steward, a John Joseph Barnes Jr. o zmluve, skladbe pre obete hurikánu Katrina a nahrávaní v štúdiu:

Guy mal pracovať ako producent, a Michaelovi dal podpísať tvz. The Combined Rights Agreement, čo bola zmluva medzi dvomi stranami, pričom tam bol podpis len Michaela.

Na otázku sudcu, či majú všetci zúčastnení aj kopie zmluvy, odpovedal, že nie a dokonca povedal, že to nebola ani zmluva, ale len nejaký koncept.

Ten poslal Michaelovi, ale nemal potvrdenie od kuriéra, ktorým posielal. V podstate malo ísť len o papier, ktorý by bol právne zodpovedný Britskému právu.

Holmes pôsobil dosť znepokojene otázkami sudcu, ktorý chcel vedieť, čo mal Michael očakávať od zmluvy..., kde sa mal zaviazať na spoluprácu na 6 rokov, nahrania albumu, napísanie biografie, a muzikálu.

Holmes povedal, že zariadil aj fotenie Michaela so šejkom a ním, aby fotky vyzerali tak, že Michael spolupracuje so šejkom.

Na otázku o 7 milionoch dolárov, povedal, že on navrhoval 5 mil. na náklady spojené s bývaním v Bahraine, no nakoniec šejk súhlasil so 7 milionmi.

Potom ako bol podpísaný tento návrh, zistil, že spoločnosť ani nebola zaregistrovaná.

Podľa neho, Michael sa nezaujímal o štruktútu spoločnosti, hovoril len o svojej hudbe a vízii, dôveroval šejkovi a Holmes mal všetko zariadiť, aby bolo OK.

Tvrdí, že šejk mu dal na vedomie, že spoločnosť je vytvorená, ale... nebola.

Keď Holmes prevzal Michaelové obchodné záležitosti, bol v tom chaos.

Prezradil, že v tom čase mal Michael 27 súdnych sporov, viac ako 20 mil. dlhu...

Sudca povedal, že Michael musí osobne vypovedať, aby sa vyjadril k mnohým jeho otázkam o dlhoch, sporoch, možného bankrotu...

Dodal, že odkedy bol Michaelovým managerom, telefon mu neprestajne vyzváňal s ľudmi, ktorí chceli kontakt na Michaela.

On sám navštívil vo Vegas tím predstavenstva Slnečného Cirkusu, aby prejednali možnosť spolupráce s Michaelom.

Stretol sa aj s agentom spisovateľky J. K Rowlingovej (autorka Harryho Pottera)

Sudca ho požiadal o verifikovanie jeho ciest do Vegas a Bahrainu. Povedal, že nemôže, lebo pôvodné dokumenty a starý pas nemá.

Ďalší svedok - Mark Steward, zajtra.