Správy o aukcii v Las Vages

V Las Vegas by sa mala začať budúci mesiac aukcia viac ako 1100 vecí, patriacich rodine Jacksonovcov.

Podľa predstaviteľov rodiny, Michael plánuje uskutočniť právne kroky na zastavenie predaja týchto vecí.

"Pán Jackson si nebol vedomý a je veľmi nahnevaný, že veci patriace jemu boli zahrnuté do predmetov, ktoré sú súčasťou aukčného predaja. Budeme sa snažiť využiť všetky právne možnosti, aby bol predaj zastavený." - povedala pre médiá hovorkyňa Raymone Bain.

Aukčný dom Guernseys, ktorý sídly na Manhattane uviedol niekoľko vecí, ktoré sú v ponuke aukcie. Zakladateľ tejto spoločnosti Arlan Ettinger porovnal túto aukciu s predajom vecí Elvisa Presleyho/Gracelanu, ktoré sa konali v Las Vegas v 1999.

"V skutočnosti je to v tom mene, je veľmi známe a preto to bude výnimočná aukcia." - povedal pre AP.

Tieto veci získal aukčný dom od prepravnej spoločnosti Universal Express Inc., ktorá ich odkúpila od predošlého majiteľa z New Jersey minulý rok. Joe Jackson na predaj doteraz nereagoval.

Bývalý vlastník - Henry Vaccaro tvrdil, že sklad plný predmetmi rodiny Jackonovcov získal po neúspešnej dohode o vyrovnaní dlhu s rodinou, ktorá sa ťahala asi 10 rokov.

Vaccaro bol vlastníkom spoločnosti Kramer Guitars, a ako povedal, v 1993 zažaloval rodinu Jackonovcov za nedodržanie dohody, ktorá mala zabrániť v krachu jeho firmy (a na oplátku mali dostať istý podiel vo firme).

O rok na to, prehrali 8 členovia z rodiny z 11 žalobu, a mali zaplatiť 1.4 mil. USD. Tie ale doteraz nevyplatili, a tak Vaccaro dostal ako náhradu ich predmety, ktoré boli súdom zhabané.

"Vo výpovedi ich matka Katherine klamala, keď povedala, že je z toho zdrvená, že jej kožuchy nie sú pravé, že nemá žiadne autá, že nemá ani bankové účty, že nemá nič." - povedal Vaccaro, ktorý si najal súkromného detektíva, ktorý objavil, že pán a pani Jacksonovci vlastnili až 9 áut, z toho 3 Rolls-Royci.

Potom sa niekoľko ráz domáhal svojej reštitúcie, naposledy v 1999, keď federálny súd Kalifornii zhabal ich sklad s rodinnými vecami. Následne ale rodina Jacksonovcov vyhlásila bankrot, a tak sa opäť ich veci dostali pod nútenú správu súdu a Vaccaro tak nemohol s vecami manipulovať.

V 2002 si Vaccaro nárokoval na súde vrátenie jeho vysúdenej čiastky tým, že požadoval tieto veci ako náhradu. Ako sa neskôr odhalilo, jeho právnik bol jediný, kto na súde zastupoval sporné strany a tak sudca vydal nariadenie na prevod týchto vecí Vaccarovi, pričom mal zaplatiť súdne poplatky a vyvolávaciu cenu vo výške 65.000 USD. Ako povedal Vaccaro, bol pripravený na to, aby mu rodina zaplatila hoci aj 100.000 USD, len aby mal konečne s týmto pokoj, ale ako povedal, právnici Jacksonovcov mu odkázali, že nedostane absolútne nič, a to ho naštvalo.

Vaccaro sa nevyjadril koľko dal za predaj týchto vecí spoločnosti Universal Express, ale že rozhodne neprerobil.

Michael a Janet sa ale až neskoro snažili, aby Vaccaro nepredal tieto veci zo svojej správy, ale sudca v Los Angeles v 2006 zamietol ich žalobu. A tak zisky z predaja získa spoločnosť - BOCA RATON z Floridy.

Pre tých, ktorí sa nemôžu zúčastniť aukcie osobne, bude v reálnom čase možnosť cez eBAY podávať svoje ponuky do aukcie.

Spoločnosť Guernsey neuviedla, koľko očakáva zisku, ale podľa jej hovorcu ani neurčia vyvolávacie ceny, pretože chcú, aby si ľudia sami zvolili ceny a aby ma každý možnosť kúpy podľa ponuky.

"Koľko by ste dali za klobúk Michaela Jacksona?

5 dolárov? 500 dolárov? 5000 dolárov alebo 50000 dolárov? Kto vie?" - povedal Arlan Ettinger. Ten usporiadal aj tlačovku pre novinárov a kamery v jeho malej kancelárii, kde dokonca priniesli jeho zamestnanci pizzu pre prítomných, čo aj všetkých šokovalo a na čo mali poznámky, že toto predsa len nie je aukčný dom Christie's.

Ako povedal prítomným novinárom tento plešivý, ale upravený muž so suchopárnym zmyslom pre humor, nikto ho z rodiny Jackonovcov nekontaktoval, ani nemal doteraz žiadne námietky. Dodal, že časť z vyzbieraných peňazí pôjde na charitu, aj keď nevedel povedať na akú charitu, ani koľko by to malo byť.