Jedinečná aukcia predmetov Jacksonovcov !!!

Chcete vlastniť kúsok histórie pop kultúry ?

Celá kopa materiálov a vecí kedysi patriacich Michaelovi Jacksonovi alebo jeho rodine, budú predmetom aukcie už o pár týždňov.

4.4.2007 bolo predstavených niekoľko predmetov, o ktoré sa môžu už teraz dozvedieť viac záujemcovia, ktorí sa zúčastnia veľkej aukcie z názvom The Fabulous Jacksons Auction, ktorá sa uskutoční 30 - 31.5.2007 v THE HARD ROCK HOTEL AND CASINO v Las Vegas.

Tu sú predbežne zverejnené predmety na predaj:

"I Want You Back" - originálne nahrávky zo skúšok skladby, 1969

- táto skladba bola prvým hitom skupiny na prvom mieste hitparád, ktorý vyšiel koncom roka 1969. Táto skúšobná nahrávka sa datuje na 31.10.1969 a obsahuje mená bratov skupiny, a názov skladby je ručne písaný v čiernom tuši na bielom podklade, a zrejme patrí Titovi Jacksonovi. Na spodnom okraji je uvedené - "Tito and Dee"

Výborný stav, celkový čas - 2:44

Ručne písaný text Tita Jacksona k skladbe "ABC"

- tento ručne písaný text je na liste poznámkového papiera v modrom tuši pera. Zrejme tieto slová poslal Tito svojej vtedy láske, Dee Dee. Tento papier bol niekoľko ráz zložený, ale ostal vo výbornom stave.

Veľkosť - 11x8 1/2

Zlatá platňa za singel - THRILLER, 1982

- RIAA udelila Michaelovi zlatú platňu za predaj viac ako 500.000 kusov. Ide o plaketu s hologramom a zlatou platňou uprostred na čiernom matnom podklade, s čiernym lakovaným dreveným rámom.

Veľkosť - 17 1/2x13

Telegram Marlona Branda, ktorý poslal Michaelovi, 1984

- telegram poslaný spoločnosťou Western Union sa datuje na 6.7.1984, v ktorom stojí:

Drahý Michael, myslel som na teba dnes večer. Prosím, neskúšaj zo seba robiť idiota, a pre Boha, len nespadni do orchestra".

Nasleduje adresa Branda v Beverly Hills. Dokument je poškodený vekom, a so slabou farbou.

Veľkosť - 7x8

Klobúk Michaela Jacksona

Tento čierny klobúk s čiernou páskou, bol navrhnutý podľa predstavy Kráľa Popu. Meno "Michael Jackson" je vytlačené na vnútornej strane pásiku klobúka. Je vyrobený zo 100 % vlny v USA.

Veľkosť - Large. Výborný stav.

Letecké okuliare Michaela Jacksona

- keď Michael Jackson vstúpil do radov popového kráľovstva, v týchto leteckých okuliaroch vyzeral skutočne štýlovo. Žiariaci v celosvetovom módnom trende, Michael raz sa objavil v týchto okuliaroch zo zlatým rámom a s ochrannými tmavými šošovkami. Označenia pri pravom uchu označujú: US PAT DCS 273 974. Výborný stav, ukazujúci znaky nosenia.

Čierna bunda Michaela Jacksona so šľachtickou korunkou

- táto hodvábna bunda, so zlatými ozdobami, bola vyrobená na objednávku pre Kráľa Popu. Na vonkajšej strane ľavého boku je veľká Európska šľachtická koruna so znakom "M" v jej strede, a na pleciach sú priložené vojenské kovové náplecníky. Mnoho zlatých gombíkov obsahuje frázu: "Honi Soit Qui Mal Y Pense" - ktorá je propagáciou mýtu Michaelovho kráľovského postavenia. Vo výbornom stave.

Podpísaný program turné - VICTORY - členmi skupiny The Jacksons.

- plagát je podpísaný všetkými členmi rodiny Jacksonovcov, v čiernej farbe. Je uchovaný v plastikovom obale a vsadený do molitanu, v zhoršenom stave.

Kostým Janet Jackson z predstavenia - Mae West

- Janet Jackson asi 8-10 ročná mala na sebe tento upravený kostým počas vystúpenia rodiny Jacksonovcov v Las Vegas. Tento módny kostým je z ružového saténu, vyzdobený metálmi a krajkou na spodku šiat, vrátane ozdobeného klobúka. Výborný stav.

Texty piesne písané Michaelom Jacksonom s poznámkami

- na tomto kúsku papiera sú texty k piesni "Little Susie". Slová sú písané bodrým perom a ako vidno, text je niekoľko krát upravovaný, keďže išlo o pokračujúcu prácu na texte. Tiež obsahuje dva listy bieleho papiera, na ktorom sú na stroji napísané slová k piesni s zmenou vyslovenia názvu - Little Suzie. Na jednom papieri sú zmeny a štylistické úpravy skladateľa. Výborný stav so záhybmi v strede, a na okrajoch zo zníženou farbou vplyvom veku.

Veľkosť - 8 1/2x11

Bezdrôtový mikrofon Michaela Jacksona

- tento celý čierny bezdrôtový mikrofón NADY Systems, spolu so slúchadlom bol nevyhnutný pre Michaelove tanečné pohyby pri vystupovaní. Slúchadlo obsahuje označenie: Model VHF 700, serial no 28980826, frequency 183.20. Slúchadlo nesie znaky používania.

Veľkosť mikrofónu: 11x2, slúchadla : 10x9

Javiskové čižmy Randyho Jacksona, 1984

- tieto kostýmové čižmy boli navrhnuté pre pódiové vystúpenia bratov v 80 rokoch. Vysoko štýlové kožené čižmy v striebornom odtieni, majú futuristický vzhľad, a sú upravené najmä pre tancovanie. Sú ozdobené striebornými prackami, a zvýraznené pásmi čiernej kože. Randy je odfotený pred semišovým interiérom na čiernom podklade. Výborný stav.

MTV Video Music Awards za skladbu - USA for Africa, 1985

- táto postava mesačného muža bola prezentovaná skupine umelcov, kde na plakete je uvedené - Best Group Video. Výborný stav, základňa je mierne poškrabaná.

Veľkosť - socha: 9x5, základňa: 4 1/2x2

Popísaný obrázok Charieho Chaplina nakreslený Michaelom Jacksonom.

- tento čierno-biely obrázok Charielho Chaplina ako "Malého Trampa" bol vyhotovený Michaelom v grafite, uhlíkom, a ružovou pastelkou. Je podpísaný Michaelom na prednej strane a tiež aj na zadnej strane. Obrázok je v striebornom ráme na čiernom matnom podklade. Výborný stav.

Veľkosť - Rám: 25x19, obrázok: 19x13

Trblietavé sako Marlona Jacksona

- toto sako navrhol Bill Whitten na objednávku pre Marlona. Je v strieborné brokáte s vlnitým vzorom a s mnohými prackami a dúhovo sfarbenými umelými perlami.

Výborný stav.

Kostýmy Jackson 5 pre vystúpenie v show - SONY and Cher show, 1974

- je to tradičná značka polyesterových oblečení pre vystúpenia Jacksonovcov počas 70 rokov, s typickými nohavicami so zvoncovým vzorom. Ružový a gaštanovo hnedý kostým patrí Jackiemu, oranžovo hnedý kostým je Titov, a pár zelených nohavíc sú Randyho. Všetky ozdoby nesú znaky opotrebovania.

Červeno zlatý plášť Michaela Jacksona navrhnutý Bill Whittenom, 80 roky

- v polovici 80 rokov, keď sa Michael Jackson dostal do hudobného kráľovstva v USA, ukazuje aj jeho voľbu nosenia odevov, ktorá odzrkadľuje aj postavenie jeho neuveriteľnej slávy. Tento plášť je bohato ozdobený zlatými gombíkmi a prackami. Na pleciach a okolo ľavej strany hrude sú pripojené olemované reťaze. Na vnútornej strane saka je logo návrhára, ktoré vyjadruje zákazku na objednávku.

Výborný stav. Nesie známky opotrebovania.

Podpis Michaela Jacksona na podpisovej karte k skladbe - Rock With You

- tento kúsok obsahuje podpis Michaela Jacksona v hornom rohu listu - "Michael Jackson Love 81".

Karty bola vydaná - Almo Publications of AandM Records.

Výborný stav. Veľkosť: 12x9

popísaná fotka Michaela Jacksona.

- táto farebná fotografia ukazuje hĺbavého Michaela v námorníckom oblečení, v pozadí modrej oblohy. Na obrázku je nápis: "To kat I Love You, Michael Jackson, 1998".

Výborný stav, veľkosť: 14x11

Kompletný zoznam vecí na predaj v tejto aukcii nájdete na tejto stránke:

>>> LINK >>>

Pre všetkých, ktorí sa nemôžu zúčastniť tejto jedinečnej aukcie tisícou osobných predmetov rodiny Jacksonovcov priamo, budú k dispozícii aj internetové, faxové alebo telefonické možnosti pre ponuky na kúpu.

Na webovej stránke si môžete objednať aj kompletný zoznam vecí v jedinečnom a bohato ilustrovanom aukčnom katalógu, ktorý je vydaný v limitovanej edícii. Cena katalógu je 30 USD pre Štáty, a 50 USD medzinárodných záujemcov.

K dispozícii je aj ubytovanie pre záujemcov v - the Hard Rock Hotel >>> www.hrhvegas.com